1. finolaşmamış erkeklerin, yüzüne baktığında okuyabileceği ciltlerce kitaplar yazabilen ve suskunluğuyla beni ikiye bölen çirkin kadındır. çünkü onda, terk edildiği zaman beyninde kırk tilki dolaşan, acaba benden daha mı güzel beni seçtiği kadın ezikliğinde bulunan ve car car çirkeflik akan güzel kadının düşünceleri yoktur. o susuşuyla verir her şeyin cevabını. canımsın.
 2. kabullenmişlik içerir belki de.
  hatasını anlamıştır, çaresiz susuyordur. pek rastlanmaz ama bu da bir ihtimaldir.
 3. 57 gün boyunca olmaya çalıştığım kadın modeli.
  57 gün boyunca içim içimi yiyerek, belki bir açıklama yapar ümidiyle telefonun ve bilgisayarın başında bekleyerek, beni neden terk etmiş olabileceği ile ilgili teoriler üreterek, içerek ve ağlayarak sessiz kaldım sözlük.
  en sonunda dayanamadım aradım. ama soramadım. öyle zor geldi ki "beni neden istemedin?" diye sormak. sonuçta aradığımla kaldım, sorumun cevabını da alamadım. keşke aramasaydım.
 4. konuşşa neye yarayacak? giden geri mi dönecek veya sorduğu sorulara cevap mı verecek? tabi ki hayır konuştukça, sordukça ve de cevap alamadıkça daha da sinirleneceksin, ciddiye alınmadığını gördükçe daha da üzüleceksin..
 5. terk edilmesini sağlamıştır, kendisinden soğutup ilişkinin bitmesini sağladığı için mutludur halinden.

  eminim ki vicdanı rahat kalsın diye terk etmeyi secmemiştir.bencildir, sorumluluğu üzerinden atmıştır aslında-bir ilişkiyi bitirmenin getirmiş olduğu sorumluluğu.
  sonuçta terk edilenden çok ''giden''e de dert olur ve ne hikmetse hep ''kalan''dan beklenir bazı sözcükler.

  işte bunu çözmüş kadındır.

  hayır ben değilim.
 6. çok kırılmış kadın olabilir. terkeden kişi kendini bitirmiştir onda. münasip bir yerine kınası benden olsun.

terk edildiği halde sessiz kalan kadın hakkında bilgi verin