1. finolaşmamış erkeklerin, yüzüne baktığında okuyabileceği ciltlerce kitaplar yazabilen ve suskunluğuyla beni ikiye bölen çirkin kadındır. çünkü onda, terk edildiği zaman beyninde kırk tilki dolaşan, acaba benden daha mı güzel beni seçtiği kadın ezikliğinde bulunan ve car car çirkeflik akan güzel kadının düşünceleri yoktur. o susuşuyla verir her şeyin cevabını. canımsın.
  2. kabullenmişlik içerir belki de.
    hatasını anlamıştır, çaresiz susuyordur. pek rastlanmaz ama bu da bir ihtimaldir.
  3. konuşşa neye yarayacak? giden geri mi dönecek veya sorduğu sorulara cevap mı verecek? tabi ki hayır konuştukça, sordukça ve de cevap alamadıkça daha da sinirleneceksin, ciddiye alınmadığını gördükçe daha da üzüleceksin..
  4. terk edilmesini sağlamıştır, kendisinden soğutup ilişkinin bitmesini sağladığı için mutludur halinden.

eminim ki vicdanı rahat kalsın diye terk etmeyi secmemiştir.bencildir, sorumluluğu üzerinden atmıştır aslında-bir ilişkiyi bitirmenin getirmiş olduğu sorumluluğu.
    sonuçta terk edilenden çok ''giden''e de dert olur ve ne hikmetse hep ''kalan''dan beklenir bazı sözcükler.

işte bunu çözmüş kadındır.

hayır ben değilim.
  5. çok kırılmış kadın olabilir. terkeden kişi kendini bitirmiştir onda. münasip bir yerine kınası benden olsun.
  6. terk edildiği için sevgisi bitmemiş ne yaptıysa bitirememiş kadındır. sessiz kalarak, terk eden sevgili kişisi belki pişman olur diye beklemektedir.

terk edildiği halde sessiz kalan kadın hakkında bilgi verin