şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bumerang)
  • kendini bilmez olan sevgilidir.zamaninda sevgilinin degerini anlayamamanin kafaya dank etmesi üzere tipis tipis tozunu yutar.
  • (bkz: panta rei)
  • olasılıklar var efendim yok değil.
    gerçekten ilişki o zaman içinde yürümüyordur birinin olmuyor diyip ayrılması gerekmiştir. üstünden zaman geçince sen de anlarsın. yeniden denemek istemiştir, kucak açılmalıdır.
    bir başka tipinde de zaten bahsi geçen sevgili sen hiç sevmemiştir, başka birini severken senle çıkmıştır o başkası yüz verince sana siktiri basmıştır. ama mukadderat işte. şimdi de siktiri yiyen o olunca senin güven dolu kolların aklına gelir. yada seni aperitif sevgili olarak kullanmıştır ve yine kullancaktır. en iyisi bu sefer siktiri senin çekmendir.
    bir başka tipi de ne sen sevmişsindir ne de o. cevabın haleti ruhiyene bağlı olarak değişir.
  • birazcık samimyetsiz gelen insan tipidir. terk edip gittikten sonra hangi umutla, hangi düşünceyle geri dönüyor onu merak ederim ben. terk edilen insan düşünmez mi, "beni kendine uygun görmedi, yakıştıramadı; sonra da benden daha iyisini aramak için beni terk etti. ama daha iyisini bulamayınca kuyruğunu kıstırıp geri döndü; peki daha iyisini bulduğuna inandığında beni tekrar terk etmeyeceği ne malum" diye? öyle güven sarsan bir tiptir ki, ahanda monolog yaptırır adama bünyede, kendi kendine.
  • gittiği kapı yüzüne kapanmışsa tıpış tıpış eskı yerine dönen yüzsüzdür
  • daha gider gider gelir o, takılmayın.

zamanla kontradief'e de donebilir ama dikkat etmek lazım..
  • terk ettiği sevgilisi bu şahsı zamanında çok sevmiştir,şımartmıştır,pas pas olmuştur bi nevi.ve şahsın bi tarafı kalkmıştır neticede.kendine tam güveni gelen şahıs başka ufuklara yelken açmış ve birkaç kızı/erkeği etkileyebilince de denizde çok balık varmış ben neden bi tanesine takılıp kaldım ki diye düşünüp sevgiliye tekmeyi basmıştır.şahıs 1 gezer 2 gezer balıklarla sonra bir de bakar ki onu kimse terk ettiği sevgilisi kadar sevmiyordur,dinlemiyordur ve hatta kullanıyorlardır.veee şahıs o an hatasını anlaar ve geri dönüverir işte.
  • hayatın saati her iki kolda da aynı ayardaysa bir anlamı olabilir bu sevgilinin ama birininki öğlen sıcağında diğerininki gecenin karanlığındaysa o dönüş çabası her iki taraf için özellikle de dönmeye çalışan için acı vericidir. bu yüzden geri dönme niyeti olan sevdiceklerin aradan sekiz kusur ay falan geçtikten sonra hiçbir fizibilite çalışması yapmadan hayalet gibi ortaya çıkıp "ben geldiiiiim seni çoğözlediiim bööööövvvv" dememelerinde faide var.

terkedilen kişicanın hissiyatının birkaç saat, yahut bir gün içinde bile allak bullak olabileceği ortadayken uzun süreli kopuşlardan sonra geri dönebilmek ve yine eskiden yaşananlar ayarında birşey kurabilmek ruh ayarının en incesini yapabilecek ustalıkta olmayı gerektiriyor.

zaman uzadıkça dönüş ihtimali de imkansızlaşıyor haliyle. "geri dönçem baaan" diyenlere nacizane tavsiyem bunu arayı soğutmadan yapmaları. ilişki uzmanınızın dandik yorumlarının sonuna geldiniz. sabrınız için teşekkür eder, geri dönemezseniz yeni denizlerde sörf yaparken köpekbalıklarına yem olmanızı dilerim.