şükela:  tümü | bugün
 • terminator filminin 2.'si [way be]... "terminator 2: judgment day", en çok taklidi yapılan filmlerden, özel efektte devrim, 1991 yapımı, james cameron harikası.

  arnold bi sibörg olarak [t800] dünyaya iner, peşinden de aniden bi başka sibörg düşer [t100]! t800'ün amacı, kurtuluş reisini sağlama almaktır, bi de çip iptal etmektir, t1000'inki ise linda hamilton'un oynadığı sarah o'connor'u, ve oğlu john o'oconnor'u katletmek, bu arada çipi de kurtarmaktır, neyse abi seni tutmiym bunlar olaya başlarlar...

  linda o vakitler mapustadır, mapustaki her insan gibi kas kasmaktadır... arnold800 çocuğu bulur, "annene götür beni" mağbeti yapar, t1000'de asıl "anne"yi bulmak birden..

  t1000'in en baba özelliği sıvı metal olmasıdır, şekil değiştirebilir, sesleri taklit edebilir, vücuduna kurşun işlemez, öyle süperman'den daha kusursuz bi oyuncaktır. buharla çalışan t800 biz bunnarı annatırken karıyı kaçırır, t1000'de bınnarın peşine düşer, yere yapışır yerden kalkar, gözünü budaktan sakınmadan helikoptüre atlar, tırınan moturu yakalayamaz falan, bi dolu olaylar olur... bu olaylar olurken filmin brad fiedel'e ait müziği de artık klasik olmuştur.

  ayrıca bi dolu da kurgu hatası wardır filmde... sarah hastanede etrafa kan damlatmıştır ama kamera bi döner ki, hoppaa tertemizdir ortalık; arnold ateş eder, kamera t1000'i gösterip tekrar arnold'a döner, bi de ne görelim sağ eldeki silah bu defa sol elde aynı pozla durmaktadır; doktur "insan vücudunda 206" kemik wardır" der ama 215 kemik wardır, bi sürüdür...

  t800'ün "i'll be back" ve "astalavista baby" replikleri de fenomen olmuştur. bi de sonlara doğru, zenci'nin ölme sahnesi, görülebilecek en güzel "ölüm rolü performansı"dır bence, dayanılmaz başarılı, okyanus komiktir.

  doğru bir filmdir, tarihtir, külttür, odur, budur...
 • t2 olarak da bilinir.
 • guzel olmakla beraber kendisinin sadece kucuk bir orani kadar butceye sahip ilk filmin duzeyine erisemeyen devam filmi.
 • jenerikte savas alaninda kamera gezer yere bakarak, bir kafatasina gelir ve kafatasinin ustune bir t800 ayagi inerek parcalar onu ki ofof... sonra savas goruruz hunter killerlar felan.
  (skynet de esasli oyundur.)
 • yaw bu filmin hidrojen bombasi sahnesi inanilmazdir bence.
 • edward furlong saolsun kaç kere seyrettiğimi hatırlayamadığım;aklımda "o benim annem değil" ve "hasta la vista,baby" replikleri kalmış eğlenceli bir film.
 • (bkz: silah ve gul)
 • (bkz: terminator 3)
 • arnold amcanın ağzından çıkan her kelime için 31500 dolar aldığı film.