şükela:  tümü | bugün soru sor
 • serinin 3. filminde kötü kahramanımız bir bağyan olduğundan filmin adının "nerminatör" olarak değiştirilmesini talep ediyorum. lahooovv kime diyorum?**
 • "terminator 2'yi ba$ka bir yonetmen cekseydi ve linda hamilton oynamasaydi ne kadar kotu olabilirdi?" sorusunun cevabi.

  "the terminator - animated tv series" gibi olasi bir raksotek video kaset serisinin ba$ halkasi.

  sadece super kovalamaca sahnesi yapmaka terminator serisi olmuyor.

  ozellikle kafamizda hala 1991 yilinda far i$iklari altinda gecip giden otoyol cizgileri uzerine linda hamilton'in konu$malari yankilaniyorken, "eski ekibi tekrar topluyoruz adamim" modeli hic olmami$.

  "nasilsa terminator 2'nin ba$arisina yeti$emeyecegiz bari komiklik katalim" yakla$imini begenmekle beraber yeterli bulmadim. direk komedi filmi olsaydi ke$ke de en azindan hayal kirikligina ugramasaydik.

  yeter artik kotu film seyretmekten gina geldi.
 • konusu $oyledir: john connor yillarca annesi tarafindan armed ve unarmed combat ve post apocalyptic donemde survival egitimi aldiktan sonra liseden arkada$i katherine tarafindan tekme tokat bir kafese tikilir.. olaylar bir geli$ir bir geli$ir sormayin..
 • tabii pek çok tutarsızlığı var, mantık hatası var. ama bunlardan belki de en önemlisi son sahnede tx'in john'un bacağını sıkması ancak john'un birkaç dakika sonra topallayarak yürümesidir. normalde john'un bacağının tx'in tuttuğu yerden aşağısının orada kalması gerekirdi. ya da en iyi ihtimalle bacağının 15-20 cm'lik bölümü tuz-buz olmalıydı. ama yani bildiğin topallaya topallaya koştu bizim johnny, sakat da kalmadı.

  diğer bir saçmalık ise tx'in normal arabaları uzaktan kontrol edebilmesidir. sen arabanın elektronik donanımını istediğin kadar ele geçir, olmaz ya, hadi gazı verdin diyelim, frene de bastın, direksiyonu nasıl döndürüyorsun be ablacım? arabaların ona uygun bir mekanik altyapısı yok ki... kaldı ki gaz-fren pedalları da kendi kendine basılıyor yani nasıl oluyorsa?

  tx'in elektro mıknatısa yapıştığı sahnede kolunu kıpırdatamaması ancak parmaklarını çok rahat şekilde oynatıp, sadece spiral kesicisiyle oradaki koca koca elektro mıknatısların hepsini bir şekilde durdurması da garipti.

  arabada yan koltukta john connor varken, john'a sırtını dönüp rpg atan t800'e ise tebriklerimi sunuyorum. lan roket ateşlenirken rpg'nin arkasından neler neler çıkıyor kimbilir,rpg'nin arkasına denk gelen john'un kafası uçsa ne yapacaksın?

  yine bir vuruşta adam öldürebilecek tx'in her cinayetinde fanteziye kaçması, bir t1000 gibi sade şekilde öldürmemesi de gariptir. arka koltuktan şoföre kol sokmalar, katherine brewster'ın sevgilisini sprial kesiciyle öldürmeler falan bunlar gereksiz hareketler. biraz pratik olacaksın.

  kafa kopma, yerine takma olayından söz etmeyeceğim. onun kralı terminator sarah connor chronicles'ta yapılmıştır. kafası kopan cromartie'nin gövdesi kendi kendine kilometrelerce ötedeki kafayı bulmuş ve yerine takmıştır. hem de yıllar sonra...
 • skynetin aktive edecegi tesisler listesinde asagidakiler de var: (diamond release, cd2 - 14:50)

  -adana water system annex
  -akhisar air base
  -ankara administration office (nasil?)
  -ankara housing site
  -ankara research site
  -bandirma air base
  -batman air base
  -cigli air base
  -incirlik air base adana
  -izmir air station
  -izmir family housing site
  -izmir port
  -izmir storage annex no 2
  -karatas radio relay site (lan?)
  -mus air base
  -sivrihisar air base
  -yenisehir air base
  -yumurtalik petroleum prod. stor.
 • hakkında ekşi sözlüğün muhalif karakterindenmidir artık bilemiyorum "iyi bişey yazarsak hassike ordan lan"mı derler diye düşünüyor bu bok atan yazarlar bilemeyeceğim.bence gayet güzel olmuş bir terminatör bölümü.arni hala o rolun hakkını verebileceğini gösteriyor,kristanna loken ise beni halihazırda kendine aşık etmişken,şöyledir,bok olmuş,göt olmuş hayatta yazamayacağım film.
 • terminator 2 yi izledikten sonra kötü karakter ilkinde katı ikincisinde sıvıysa üçüncüde de gaz olur herhalde diye espriler yapar olmuştum. eğer internette gördüğüm senaryo taslakları gerçekleşirse o dönemlerde beni kötü espri yapmakla suçlayanlar öngörüşlülüğüme hayran kalıp beni çok çok medyumlukla itham edeceklerdir. t3'ün kötü robotu gaz halinde olmasa bile enerji formu halinde olacak haliyle asla fiziksel zarara uğramayacak ve mesafeleri ışık hızında katedebiliyor olacakmış. her ne kadar aynı kaynakta t3'ün dişi olacağı belirtilse de ben vajinalı bir enerji formu canlandıramadım kafamda. o yüzden bu konuda kesin birşey söyleyemeyeceğim.
 • official sitesinden indirilebilen trailer icin ise;

  http://www.apple.com/trailers/wb/t3/large.html

  (giciklik olsun diye large veriyorum, dial-uplar surunsun)
 • ayrica t1000'de "cyborg goru$ sistemi" gibi sacmaliklardan kurtulmu$ felsefeyi tamamen degi$tirmi$ken, t-x denen hayvani modelde "ne varsa mekanikte, 640x480 cozunurlukte 36 punto fontlar basmakta var hoca" moduna donup 57.6k modem implement edilmi$ cyborg yapma zihniyeti beni tiksindirdi tum konseptten deginmeden edemeyecegim.

  ah terminator 2 ah..

  (bkz: cyborg goru$ sistemi)
 • - terminator 2 cekildigi yilda dunyanin en pahali filmiydi ve sanirim titanic'e kadar bu unvanini korudu. t3'e ayni yatirim yapilmadi. arnold'un omuzlar du$mu$, "t800 modelinin omuzlari nasil du$er?" gibi tutarsizliklarin biz farkindayiz da yapimci degil sanki. niye para baglasin.

  - 120 dakikaya yakin sure icerisinde, 1 saniye can sikintisi ya$amadigimi da soyleyeyim. verdigim paranin kar$iligini fazlasiyla geri aldim. (ayni paraya ne kadar lavuk filmler izledigimiz du$unulurse..)

  - otoyolda gecen en iyi kovalamaca sahnesi olarak terminator 2'yi gosterebilirdim, matrix reloaded aklimi celse bile. ama gosteremiyorum, terminator serisi "3" ile rekorunu geli$tirmi$.

  - filmin sonu muhte$emdi. espri ve ne$e guzeldi de, ortalarina dogru cok cividi.

  - abd'nin silah potansiyelinin tanktan, ucaktan ibaret olmadigi kurgusunun da birebir destekcisiyim, cok begendim.