şükela:  tümü | bugün
 • tim miller'ın yönettiği ve 1 kasım 2019'da vizyona girecek olan terminator filminin şimdilik resmi adı. adının değişme ihtimali var.

  https://twitter.com/…niz/status/1094649728200044544

  edit: resmi adı olmuş.
 • arnold un jübilesi. oynuyorsa eğer.
 • pembe gömleğinden anladığımız üzere arnold bu defa kesin insan...

  (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=8a2nvan1bou)
 • serinin ilk iki filminden sonrasını bypass ederek devam edeceğini düşündüğüm film. yani judgement day'den sonrasını hiç çekilmemiş gibi yapacaklar
  arnold'ı ise t800 ün yapımında parmağı olan, parmağı olmasa da dnası olan bir insan rolünde izleyeceğimizi düşünüyorum
  linda hamilton'ı geri döndürebildiğine ve işin içinde james cameron olduğuna göre beklentilerimiz zirvededir
 • terminator 2'nin devam filmi olacağı ve arnold'un yayında linda hamilton'un da rol olacağı, 2. filmdeki ana kadronun korunacağı söyleniyor.

  anlaşılan terminator 2 sonrası çekilen tüm terminator filmlerini yok sayarak, terminator 2'nin bittiği noktadan yıllar sonrasını anlatan bir devam filmi olacak.

  çok da güzel olur. james cameron'un terminator 2'si dışındaki tüm filmler terminator serisinin adeta bir parodisi gibi. bu yüzden o filmleri yok sayarak, yine cameron imzası ile terminator 2'nin kaldığı yerden devamını çekmek çok akıllıca bir iş. insan heyecanlanmıyor değil.
 • 2. film gibi efsane olacak filmdir.
 • iyi de zaten 2. filmden sonrasını yok sayarak genisys'i çektiler. o filmde de ilk ve ikinci filmlerdeki hikayeleri hatta bire bir sahneleri kullandılar. böyle canımız istedikçe seriyi bozabiliyorsak iki senede bir çekip çekip vizyonda sıçınca "yok yok bu olmadı ya" diyelim, paramount'tan paramızı alalım devam edelim. ayıp lan...
 • hollywood yapımcılarının anlayamadağı belki de beceremediği şey şu. insana zevk veren şey sonuçtan ziyade, sonuca giden yolda yapılanlardır. mesela t2'de sonuç falan yok. gelecekten gelen terminatörü ve skynet'in tüm kalıntılarını yok ettiler ama o tarihe terminatör gönderen skynet ondan 2 sene sonrasına gönderemeyecek mi? tabi ki gönderecek ve serinin sonraki filminde de gönderdi zaten. ama t2 niye serinin en iyi filmi? çünkü sonuçtan ziyade olayın içini bize o kadar güzel yansıttı ki kendimizi makinaların ele geçirmeye çalıştığı bir dünyada gibi hissettik. ilk filmde de bu böyleydi. zaten bu seriden bir bok olmayacağını anlayan james cameron seriden çekildi. sonraki tüm filmler de beklenin çok çok altında gişe aldı.

  anlamadığım şey niye bu seride bu kadar ısrar ediliyor? harcanan paraya oranla iyi sayılabilecek gişe elde edilemiyor. hikayeden de ne kadar zorlarlarsa zorlasınlar bir bok çıkmıyor işte. zaten çıkacak olsa james cameron gibi bir para avcısı bu seriyi asla bırakmazdı.

  bu filme gelirsek james cameron filmin sadece yapımcısı. ne yönetmeni ne de senaristlerinden biri. sırf bu yüzden filmden daha çok reklamı yapılacaktır tabi ama filme çok bir katkısı olacağını sanmam. dediğim gibi bu serinin çok ekmek yenecek bir tarafı kalmadı. genisys'ten belki biraz daha fazla izlenir o kadar.

  ayrıca eğer arnold insan çıkarsa ve gelecekte bir yerlerde kendi yüzünü terminatöre kopyalayıp insanlığı kurtarmak için o terminatörü geçmişe göndermişse sıçarım öyle filme afedersiniz. bu teori senelerdir konuşulan bir teori zaten. gerçi bunun sinyallerini genisys'te verdiler. arnold'u geçmişe kimin gönderdiği bilinmiyordu. bu sefer hikaye iyice o yöne kayarsa ağır sıçarlar.

  bu serinin finali asla olmayacak bu film, ilerde arnoldsuz rebootlar spin offlar falan gelecek ama bu evreni bitireceklerse kimsenin aklına gelmeyecek bir yolla bitirmeliler. tıpkı genisys'teki gibi bize 2 saat film izletip serinin ondan önceki 2 filmini yok sayıp ilk 2 filmdeki hikayenin de içine sıçıp, hikayeyi tümden açık uçlu bırakırlarsa cidden bundan sonra çıkacak filmi izlemem.

  genisys'te skynet'i bitirdik sanıp yollarına devam ettiler ve adım gibi eminim ki bu film oradan başlamayacak. hatta muhtemelen genisys'te tümden yok sayıp apayrı bir hikaye izletecekler bize. ama bu sefer de ilk 2 filmdeki o orjinalliğin içine ederlerse film gişede yine çakılır.

  son olarak bir soru bırakayım şuraya. james cameron terminatör'ün 3, 4 ve 5. filmlerine dahil olmadı. efsane 2 film çekmişken ve seriyi orada bırakıp efsane olarak anılmasını sağlamak varken, serinin haklarını serbest bıraktı ve seri 3 kuruşluk yönetmenlerin eline düştü. arnoldla bile düzgün bir gişe yapmayı beceremediler. james cameron tüm bunlara neden izin verdi? siklemediği için mi yoksa ileride terminatöre devam filmi nasıl çekilir herkese göstereceğim diyebilmek için mi? veya başka bir sebepten mi? bu film o film değil tabi çünkü kendisi filmi yönetmiyor.

  arnold elden ayaktan düşmeden james cameron bir terminatör yazıp yönetirse ve seriyi orada bitirirse tadından yenmez tabi ama nerdee?
 • fotolar gelmeye başladı. valla 71'lik arnold ibnesi benden genç görünüyor.

  (bkz: https://www.scified.com/…zfrtsvzz4nqyfhzo5lcjpt4guw)
 • ismini nasıl çevirecekler acaba? kara baht? kem talih? kaderin böylesi? böyle mi olacaktı? kader utansın? bahtımı sikeyim?

hesabın var mı? giriş yap