şükela:  tümü | bugün
  • yeni terminator oyunu... 15 kasım 2019'da çıkıyor.

berbat görünüyor ama dayanabilirsem oynayacağım. bu arada oyun, yıllardır alay konusu yapılan rambo the video game'in yapımcısı tarafından yapılmış.

https://www.youtube.com/watch?v=yguiiqu7kys
  • yapımcısı, korkunç bir deneyim olan rambo'nun yapımcısıdır.
  • videosunu izledim, 0 heyecan yaratmıştır. vuruş hissi yok, ai leş, bu markanın hakkını bu oyun firmasına verirken hiç mi düşünmediler acaba.
  • bok gibi oyunlar yapan bir stüdyoya vermişler oyunu.
    şöyle güzel bir firma alıp güzel bir terminatör oyunu yapsaydı, hikayesi oynanış çeşitliliği filan olan da görseydik dedirten oyun.
  • stüdyo kendi çapına rağmen gayet güzel bir iş çıkarmış. başından sonuna gelince hikayesiyle vaaay dedirtiyor. çok büyük bir defosu var. o da yapay zeka. baya aptal aptal hareket ediyorlar. karargahın ve içindeki unsurların filmden birebir neredeyse alınması oldukça hoş detaylar. keşke biraz daha geç çıksaymış da şu yapay zeka biraz daha geliştirilseymiş.
  • aslında fena oyun değil ama hiçbir şeyi başarılı olmasa bile ana menüde dinleyebileceğiniz, klasik terminator temasının şöyle başarılı bir versiyonunu barındıran oyundur.
  • iyi bir firmanın elinde (treyarch yada activision gibi yapımcılar) olsaydı daha iyi yapılabilirdi. bu haliyle yapay zekada çok sınıfta kalmış, onun dışında atmosfer ve grafikler idare edecek kadar iyi, ışıklandırmaları iyi kotarmışlar.optimizasyon konusunda sıkıntı yok. müzikler bire bir filmlerinden alınmış bu kısmı sevdim. senaryo kısmında iyi uğraşmışlar.

vakit geçirmelik çerezlik oyundur.
  • oyunun %50sini bitirdim. bir film oyunu olduğu ve firmanın önceki berbat oyunu düşünülünce ortaya gayet yeterli bir oyun çıkarılmış. grafik ve bazı teknik kısımlar hafiften ben 2019 değil 2010-2011 oyunuyum diye bağırıyor ama oyunun hikaye anlatımı gayet yeterli. milyonlar satan far cry çöplerine bin çeker.

ama keşke oyunu bu hikaye akışıyla büyük bir firma yapsaymış enfes olurmuş. şuanlık puanım 10 üzerinden 7. bakalım oyunun geri kalan yarısında fikrim değişecekmi.

bu arada oyunun donanımhaberde türkçe yamasıda bulunuyor.

edit: oyunu bitirdim:

bugünde dünyayı kurtardık çok şükür.

a plague tale: ınnocence ile birlikte bu yılın sürpriz oyunu. 10 üzerinden 7 veriyorum. animasyon ve grafikler biraz daha iyi olabilirmiş. diyalog kısımları, seslendirmeler ve yüz ifadeleri firmanın acemiliğine gelmiş ama yinede oyun için yeterince çabalamışlar. oyun kısmı dolu dolu. 10 saati aşan oynanış süresi var. yapımcı firma rezil rambo oyunundan sonra çok iyi toparlanmış. terminatör sevdalılarına öneririm. internette gördüğüm kadarıyla ben kötü sonla bitirmişim sanırım. oyunun 2 sonu var. karakterlerle aranızdaki geçen konuşmalara verdiğiniz yanıtlara göre oyunun gidişatı değişiyor. ayrıca oyunda 2 adet yetişkin sahne var. sürprizi kaçmasın diye söylemiyorum ama oyunun 2. bölümünden itibaren kimler olduğunu anlayabilirsiniz. ayrıca bazı sitelerde oyunu keşke daha büyük bir firma yapsaydı diyenler olmuş. özellikle grafik ve animasyonların biraz zayıf kalması, karakterlerin yüz animasyonlarının zayıflığı nedeniyle duygularını detaylı görememek banada aynısını dedirtti. bunların dışında yapımcı firma gayette güzel bir terminatör oyunu yapmayı başarmış. film oyunları genelde çok kötü olur. bu oyunsa beğenimi kazandı. nasıl olsa film oyunu, müşterisi hazır sallayalım dememişler. ellerinden geleni yapmaya çabalamışlar.

maalesef oyun piyasasında çer çöp oyunlara yılın oyunu ödülü vermek için kıçlarından kategori uydurma yarışına giren oyun sektörü aynı a plague tale: ınnocence efsanesi gibi terminatör resistance güzelliğinede değinmiyor. başında a hideo kojima game yazsa, sony bedava gönderse bugün milyonlarca youtuber bu oyunları konuşuyordu. nice güzel oyun sırf youtuberlara bedava gönderen dağıtıcısı olmadığı için yıl içinde böyle arada kaynıyor. arkasında büyük markalar olan oyunlarsa kapı gıcırdarken bile bir bahane bulunup hakkında bahsedilecek seviyelerde. gereğinden kat kat fazla ilgi alaka görüyorlar. her tarafları ıncık cıncık suyu çıkana kadar anlatılıyor. terminatör resistance gibi oyunlarıysa maalesef youtubeda 300-500 abonesi olan ünsüz 1-2 kişide görebiliyoruz.

şunuda şuraya koyayım: https://teknoseyir.com/…2019/12/8e8e3b8e729e972.jpg
  • başıma bir şey gelmeyecekse beğendiğim oyundur, tamam kabul enfes bir deneyim değil ama şimdiye kadar ki tüm terminatör oyunları içerisinde en oynanabilir olanıdır. yalnız ikinci defa oynamayı istetecek bir oyunda değildir, her an köşeden sürpriz bir terminatör çıkacak vs. diye gerildim yalnız bu gerilmemin sebebi oyun değil sevdiğim terminatör evrenidir, filmdeki kadar olmasa da akıllı bir skynet yada terminatörleri olsun isterdim ama bu bütçeyle bu kadar oluyor demek ki. keşke crytek isim haklarını alıp muhteşem görsellik içeren aaa bir oyun çıkarsaydı dedim içten içe.
  • genelde hakkında kötü yorumlar bulunan ama biraz da hakkı yenen fps tarzı bir oyun. eksik yanları var ama yarattıkları atmosfer ve hikayenin akışı size teknik eksiklikleri unutturuyor. patlama sahneleri ve terminatorlerin alevler içindeki korkunç metalik yüzeyleri filan hep olmuş. çoğu yerde korkuyorsunuz, etraftan izole şekilde ürkmek bana metro exodus oyununu hatırlattı. ses efektleri ve animasyonlar ise ortalama altı kalmış ne yazık. sonuç olarak benden 7 puan aldı.