şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: roma termini)
  • italyanca'da tren garı ya da tren terminali anlamına gelir.
  • roma'nin adini icindeki istasyondan alan, fazlaca otel barindiran semti. bir suru yere yuruyerek gidebilme ve ucuz yemek bulma olanagi sunar.
  • önünde bekleyen siyahi abilerin arkadaşlarını beklediğini sanan çok saf ve temiz yürekli insanlar tanıdım.
  • yurt dışına ilk gidişimde akşam saat 8:30 da termini ye vardım.yanımda kız arkadaşım vardı ve herhangi bir otelde rezervasyonumuz yoktu.çevrede kimsecikler yoktu ortam tekin değildi. çaresizce otel nerede bulabiliriz diye düşünürken bir turist çift gördük ve onlardan yardım alabiliriz belki diye onlarla sohbet etmeye başladık.ben çok gergindim ve o sırada iki adet siyahi desem değil beyaz desem değil ama oralı olmadıkları belli olan iki adam bize doğru dönüp bizi izlemeye başladılar.zaten yer bulamamış olarak ortalarda dolaşan ve yanında kız arkadaşı olan ben kendilerine dönüp bakmaya başladım. o kadar rahatsız edici bakışları vardı ki anlatamam.iki turist ve kız arkadaşım birbirleriyle konuşurken adamlarla kesişmeye başladığımı farkedemediler. rahatsız edici bakışlar öyle olmaz böyle olur şeklinde bakışlarımından rahatsız olacaklar ki bir süre sonra yanımızdan uzaklaştılar. "ulan ben ne bakıyon lan diye çıkan kavgaların sonucunda işlenen cinayetlerin olduğu ülkeden gelmişim sizden mi korkacam" psikolojisi ve bakışlarıyla adamları oradan uzaklaştırdım.
  • termini roma'da kilit mekanlardan biri. burdan başka şehirlere gidecekseniz otelinizi yakın tutun derim. çevresinde yeme içme alternatifleri de vardır.

    yürüyerek colessium'a gidebilirsiniz biraz uzun sürüyor ama denenebilir. metro termini'ye yakın olduğundan gezilebicek diğer muhitlere de kolay ulaşım sağlar.

    havaalanından buraya bir çok araç ulaşım sağlıyor. biz otobüs beklerken termini'ye giden bir çok araç gözlemlemiştik.