şükela:  tümü | bugün
 • ince dağıtılmış patlayıcı ve atmosferdeki oksijeni kullanarak çok güçlü basınç etkileri yaratan bombalardır. kapalı alanlarda korkunç derecede etkilidirler. fuel air bomb olarak da bilinirler.
 • kisaca soludugunuz havayi yakan bomba..
 • en güçlü örneği eğer iddiaları doğruysa rus üretimi father of all bombs olarak bilinen bombadır. 44 ton tnt gücündeki bu bombanın, ufak boy taktik nükleer silahlara eşdeğer olduğu iddia edilmektedir.
 • terörün ve teröristin dostu anf'den bir yorum, yorumsuz...

  "... pkk kaynakları saldırıda kullanılan bombaların patlamasının ardından siyah büyük bir duman tabakasının yükseldiğini bunun daha önceki bombardımanlardaki tecrübe edilenlerden farklı olduğunu söyledi... "

  http://www.firatnews.tv/…hp?rupel=nuce&nuceid=48291
 • patlatmak için bayramı beklemek gerekmeyen ramazan topu.
 • inanılmaz güzel insan öldüren bomba. ve bir türk olarak hepimizin bununla gurur duyması gerekir. yaşasın termobarik bomba, yaşasın bombaların kardeşliği. keşke atom bombamız da olsaydı o zaman herşeyi yok edebilirdik ve böylece terör falan kalmazdı. zaten terörü önlemenin tek yolu böyle son teknoloji süper insan öldürebilen bombalar kullanmak. çünkü terör sadece adam öldürülerek bitirilir. bu entry'yi kötüleyecek 100 kişi olursa 1 adet termobarik bomba daha atılacakmış son aldığım duyumlara göre, hadi yavru kurtlar daha sıkı basın o tuşlara.
 • büyük güçte ve uzun süreli basınç dalgaları oluşturmak ve çok büyük sıcaklıklar ortaya çıkarmak için tasarlandıkları için, dağ vadileri ve mağara ağızları gibi kapalı alanlarda, zırhsız ve açıktaki piyadeye karşı korkunç düzeyde etkili bir silahtır. çoğunlukla bu silahlarla bombalanan piyadeden geriye kül bile kalmamaktadır, silahın gücü bir insan bedenini bir saniyenin altında küle dönüştürüp arkasından gelen şok dalgasıyla toz halinde savurmak için yeterlidir. normal patlayıcılara karşı, içine denk gelmedikleri sürece etkili bir savunma yolu olan mağaralar ve benzeri üstü kapalı savunma yerleri, termobarik patlayıcıların normalden uzun süreli ve yansımaya ve büyümeye müsait şok ve ısı dalgaları ile ölüm tuzağına dönüşmektedirler. bu nedenle afganistan ve vietnam'da abd ordusu tarafından gerilla karşıtı hareketlerde sık kullanılan silahlardır. örnekleri arasında javelin tipi roketatarlardan atılan kısa menzilli tek asker taşınabilir örnekler de vardır ve amerikan askerlerinin raporlarından, bu roketlerden birinin 90 metre mesafeden ateşlenerek, tek katlı bir evi içindeklerle birlikte kolaylıkla dümdüz edebildiği anlaşılmaktadır. termobarik silahlar, en güçlü konvansiyonel silahlar arasındadırlar ve standart patlayıcılarla ulaşılması çok zor bir yıkıcılığı, patlama karakteristiklerinin farklılığı sayesinde sergileyebilmektedirler.
 • insan öldürmek için kullanılmamaktadır.

  saniyesinde zamanın ötesinden gelen edit: yok abi adamlar küfür yemeden rahat etmiyor. terör örgütünün ne kadar üyesi, yandaşı, sempatizanı varsa anasının amında patlatacaksın bu bombayı. bak böyle daha güzel oldu. hatırlatayım, soldan 3.'ye tıklıyorsunuz.

  seri eksi oy veren ibne editi: terörist lobisi çalışıyor. hiç üşenmemiş orospu çocukları.
 • sözlük yazarlarının hakkında bu kadar çok şey bildiğine şaşırdığım bomba türü.
 • asıl kıymeti kullanmak için bu kadar beklenmeseydi ve operasyon yapacaz diye tellal bağırtılmasaydı ortaya çıkacaktı bu silahın.