şükela:  tümü | bugün
  • son donemlerde sirketlerin esantiyon listesinde kendine yer bulmus, ozellikle ofis insanlari icin ideal bir arac-gerec...
  • paşabahçede satılmaya başlanmış, sonra migroslarda da görünen işyerlik kupa.
  • icine konan sicak kahve cay ve benzeri icecekleri uzun sure sicak tutan, universitelerde derslerde, isyerlerinde toplantilarda "bak bende ne var" edasi ile masaya konan muhtemelen japon harikasi bardak
  • içindeki sıvı azalınca içebilmek için şekilden şekile girmenin olası oldugu kupa.
  • mudo concept'lerde thermo mug adıyla satılan, bilgisayar başındaki insanların can dostu kupadır..
  • ilk kullanimdan sonra icine konulan sivinin kaynar olmamasina karar verilen bardak turu. hakikaten sogumuyormus kolay kolay*
  • genellikle çin malı olması ve çoğunun içine sıcak su koyunca petrol kokması nedeniyle pek bir zararlı bulduğum, vazgeçemediğim, renk renk, boy boy seçenekler olan bardakçık.. hani küçükken kullanılan barbie li , action man li plastik bardaklar olur ya onları hatırlatıyor bana nedense... renkli oluşundan olsa gerek.
    velhasılkelam bu kupaları okulda kullanmak pek keyiflidir. mesela dünyanın en sıkıcı dersinin ortasındasındır ama hemen yanı başında dumanı tüten kopkoyu bir kahve vardır... işte dersi keyiflendirmek için mükemmel bir sebep...
  • travel mug, thermos mug, thermal mug ya da tumbler denir ingilizcede. sağlık açısından içi plastik olanlardan ziyade daha pahalı olsa da içi çelik olanlar ayrıca mümkünse sızdırmamazlık ve ısıyı daha iyi muhafaza etmesi açısından kapağı vidalı olanlar(kapağı çekip çıkartılanlardan değilde çevrilerek takılıp çıkartılan, yivli olanlar) tercih edilmelidir. kahvenizi buna koyup oturun bilgisayarın başına, sonra unutup "kahve buz gibi olmuş!!!" derdine son.

türkiye'de starbucks, tchibo, gloria jean's gibi kahve zincirleri ve outdoor malzemeleri satan dükkanlarda bulabilirsiniz.
  • plaza insanlarının bir numaralı aksesuarı olmuş bu. geçenlerde ben de özendim aldım bi' tane, daha ilk gün pişman oldum. lan resmen boyum kadar bunlar. yanımda gören, sevgilin mi, diye iğneliyor arkadaş. evlilik ne zaman, diye soruyorlar. belki biraz daha küçüğünü yapsalar kullanışlı olabilir. bu şekilde olmuyor. evet.