• yeni cikan bir bisiklet markasi. katlanan bisikletler uretiyorlar.
    http://www.ternbicycles.com/
    (bkz: folding bike)
  • dahon'un kurucusu olan zat-ı muhteremin (bkz: david hon) eşiyle arasındaki problemlerden dolayı davalık olması neticesinde eşi tarafından kurulduğu söylenen rakip firma. katlanır bisiklet üreticisi.
  • baba david hon'unkiler kadar iyi bisikletler yapan ana-oğulun firması.
  • henüz 1 buçuk senelik bir firma olmasına rağmen tasarım ve reklam harcamalarıyla katlanabilir bisiklet piyasasında kendine yer bulmuş firma.özellikle d8 modeli fiyat ve dizaynı ile gerçekten çok hoştur.
  • javascript için geliştirilmiş bir kod analiz motorudur*. tek başına pek bir halta yaramasa da popüler editörlerin çoğu için plugin olarak entegre edilebilmektedir. node.js tabanlıdır. herhangi bi editörden bağımsız kullanmak isterseniz, repodan çektiğiniz projenin altında npm install çekip server ı run edebilirsiniz. diğer editörleri bilmiyorum ama emacs'de intellisense yapan tek javascript kütüphanesi sanırım.

galeri için tıklayınız
  • (bkz: brompton)

(bkz: dahon)
  • (bkz: arctic tern)
    çok gezen, kırmızı gagalı güzel bir kuş türü. bir yerime dövmesini yaptırayım diyordum ama beşiktaşın kartalına benzemesinden çekindiğim için kaldı. bigün güzel ve kartala benzemeyen bir çizimini bulursam yaptırırım. içimde kaldı.
  • size büyük bi kıyak geçerek 4 modelini kabaca kıyaslayacağım.

link a7: baz model. gayet iyidir.

link b7: a7 den farklı katlama mekanizmasıdır. kilitli sistemdir ve daha sağlamdır.

link c8: b7 den farkı direksiyonunun tek parça olmasıdır. yükseklik ayarı değişmez. dolayısıyal daha sağlamdır ve katlarken direksiyon indirme kaldırma zahmetiyle uğraşmazsınız. önemsiz gibi görünür ama çok önemlidir esasında.

link d8: c8 e ek olarak vitesi daha iyi ve ayrıca direksiyon içe değil dışa doğru katlanıyor. böylece anormal pratik bi katlama yapıyorsun.

bunlar dışında aralarında büyük farklar ben göremedim. gören varsa uyarsın beni.
  • node d8 modelinden bir adet tedarik ettiğim katlanır bisiklet üreticisi. biraz şöyle uzun uzun kullanayım, editlerle aşama aşama anlatacağım, şu ana kadar node serisi ile ilgili sözlükte doğru düzgün bilgi giren olmamış. bu seri 24" jantlara sahip olan seri, o yüzden standart katlanır bisikletlerden daha büyük ama 26'lar kadar katlanma espirisini yok edecek kadar da büyük değil.
  • link d8 modeli serinin en üst segmentidir.
hesabın var mı? giriş yap