şükela:  tümü | bugün
 • durduk yere, lan kötü adamlar bu kadar iyi örgütleniyoda biz neden bi zam için, bir adsl fiyatları için kıçımızı kaldırıp bir örgütlenemiyoruz soruları geldi aklıma. iyi, saf, ezilen kısım 1 günlüğüne bile örgütlenemezken, adamlar kendi kendilerini dağa kaldırıyor ilginç. ve pek tabiki kesinlikle örnek alınmaması gereken örgüt modelidir kendileri, allah'ından bulsunlar.
 • silahlı ve kanlı eylemleri ile kendi kendine saldıran, yıpratan ve savunduğu fikri* yıpratandır. insanlığa tokat atandır.

  dönüp o taraftan didikleyip de haklı çıkartamadığım ender oluşumlardandır.

  evet tabi ki; özgürlük, din, politika, isyan, itaatsizlik, muhalefet; tutkulu, alev alev kelimelerdir ama o yumruklar kavga için değil kuytuda kalkarsa havaya o zaman tutku gider, ateş söner. yumruklar kalkacaksa havaya meydanda kalkar, erkek gibi.
 • dünya üstünde çok değişik terör örgütleri vardır. bunlar genelde din, milliyetçilik, aşırı sol, etnik gibi ana kategorilerde toplanabilir. dünya üstünde en çok aşırı sol, milliyetçilik ve din adına terör yapan örgütler vardır. hemen her ülkede terör grupları ortaya çıkar. devletlerin anti terör grupları kurduğu da olur. bir ülkenin bir parçasının bağımsızlığını ya da başka bir ülkeye ait olduğunu öne süren terör örgütlerinin hemen hepsi aşırı soldur.

  örgütlerin bazılarının ömrü 1-2 yıl bile sürebilir. ilginç ve ibret verici örnekler için: (bkz: kızıl ordu fraksiyonu) (bkz: laskar jihad)
 • terör: korku uyandırma yoluyla siyasi bir amaca ulaşmak için uygulanan şiddet.

  terör örgütü: siyasi amaçla şiddet uygulayan örgüt. aynı zamanda bu şekilde gözdağı da veriyorsa tam olur.

  örgüt: iki veya daha çok kişinin herhangi bir amaçla çalışmasıyla oluşan birliktelik. bütün vakıflar, partiler, şirketler, tiyatro grupları, vb vb örgüttür.

  1 dk düşünme molasi: (panik yok, sadece 60 sn düşünsek yeter değişiklik olur)
  --->süre başladi<---
  siyasi amaçla gözdaği vermek için şiddet uygulayan (ateş etmek,uçaktan bomba atmak, otel yakmak, cinayet işletmek, linç eylemi düzenlemek vb vb.) örgütleri (devlet, tiyatro grubu vb) sayınız?
  --->43 sn daha var<----

  yaa... ne ilginç oldu değil mi.
 • (bkz: pkk)
 • yasadışı terör örgütü diye kullanıldığı olur. "ulan yasal terör örgütü de mi vardı?" diye düşündürtür insana.
 • (bkz: you know who)
 • o kadar bet bir tanımlamadır ki bu "terör örgütü", bunun yüzünden "örgüt" kelimesi tek başına meşruiyet ve yaygın kullanım bulamamaktadır.

  örgüt dendiği anda terör ve buna benzer musibetlerin çağrışımı tanımların, cümlelerin ve metinlerin üzerine öyle ağır bir gölgeyle çökmektedir ki insanlar dertlerini anlatmak için örgüt gibi yalın ve masum bir kelime yerine organizasyon, kurum, kuruluş, vs. gibi alternatiflere meyletmek zorunda kalmaktadır.

  misal, türkiye'de bir iş planı yapan hiçkimse "örgütsel yapılanma" yahut "örgüt şeması" demez, diyemez çünkü götünden uyuz olur, ulan biz suç işlemek için teşekkül mü oluşturuyoruz burada diye düşünür veya öyle anlaşılmaktan tırsar. onun yerine efendi gibi "organizasyon şeması" ifadesini kullanır. veya bir şirkette çalışanların hiyerarşik yapıya göre özlük haklarından söz eden belgelerin doğal tanımı aslında "örgütsel belgeler"dır. ama hiçbir idari işler müdürü masasının arkasındaki rafta duran bu konuya ait klasöre yatay biçimde "örgütsel belgeler" etiketini yapıştırmaz; buna "organizasyon dokümanları" der, rahat eder.

  türkçe'de her nasılsa "örgüt" kelimesini içeren bir biçimde tesmiye edilen dünya sağlık örgütü'nün yahut islam konferansı örgütü'nün unvanlarına bile acaba bunlar bölücü mahiyette oluşumlar mıdır gözüyle bakılmaktadır. geçmiş olsundur, örgüt kelimesinin bağımsızlığını ilan edip bu saatten sonra terör kavramıyla arasındaki bağı koparması pek müşküldür.
 • ülkemizde farklı savcılık iddianameleriyle farklı terör örgütleri yanılsamasına dur demek, dağınıklığı engellemek amacıyla yola çıkan bir grup ‘terör örgütü’ (tö) isimli bir yapı kurdu ve eylemlerine başladığını kamuoyuna duyurdu.
  tö’nün amblemi ise artık bütün davalara konu olabilen ‘puşi’ olarak belirlendi. örgüt bu amblemi seçerken farklı niyetlerle de olsa puşinin, nişantaşı’ndan lice’ye takılan yaygın bir aksesuar olmasından hareket edildiğini ifade ediyor.

  http://www.tersyuz.org/…e-faalyetlerne-baladi-.html

  nihayet herkesin gönül rahatlığıyla işte terörörö diyeceği örgüt kurulmuş efenim. amblemi de puşiymiş.