*

şükela:  tümü | bugün
 • ortadogu uzmani sifati gibi, teror konularinda cagirilan konuga bulunamayan sifat konusunda medyanin yer yer kullandigi meslek, sifat.
 • (bkz: ctu)
 • ortadoğu uzmanı, avrupa birliği uzmanı tamam, hadi strateji uzmanına da tamam diyelim de "terör uzmanı" garip kaçıyor artık. başka şeyler düşündürtüyor ister istemez.

  trt'de gördüm, nihat ali özcan konuşurken isminin altına güzelinden bir "terörizm uzmanı" yazmışlar. ne düşünelim biz şimdi? de ki sığ insanlarız, at gözlüğü takıyoruz, analitik düşünemiyoruz. sorgusuz sualsiz çullanmaz mıyız adamcağızın üstüne yahu? enteresan..
 • çok kıyak iş bence. hem bi okul okuman da gerekmiyor. emekli askerlerin apartman yöneticiliğinden sonra yeni gözdesi olacağa benziyor. ayrıca banu güven fln. güzel insanlarla çalışıyorsun yani..*
 • çoğunluğu ellerine bir tabanca bile almamış, sıcak çatışma sahasına bulunmamış, el cezire, cnn, bbc gibi kanalların ilgili haberlerini hatmedip, uluslararası strateji dergilerinden araklama kof analizlerle kerameti kendinden menkul uzmanlık seviyesine yükselmiş muhteremlerdir...aksi gibi yerlisi böyle olduğu gibi yabancısı da böyledir bunların.. özellikle amerikan televizyonlarında sık sık arzı endam ederler..el kaide, ortadogu bilmem ne uzmanı vb... canti bir saç modeli, keder çekildiğine dair en ufak bir kırışıklık dahi barındırmayan bir yüz ve cilt, parlak bakışlar... ve genellikle nereye çekersen oraya giden ifadeler... neoconlar, karanlık odaklar, yumuşak güç gibi, havalı ama boş laflar... abicim ne zaman kendiniz olgunlaştınız da bu konuların uzmanı oldunuz allahınızı severseniz..?
 • nasil alindigi belirsiz olan unvan. hadi bolgede gorev yapmis emekli askerdir, polistir ona eyvallah. tamam ihtimali yok ama bolgede eylem yapmis, orgutten gelen bir elemandir onu da kabul ettik diyelim. e onun disindakiler? stratejik arastirma kurumunda calisip ya da akademik makale yazip teror uzmaniyim diyemezsin, ne kadar desen de kagit uzerinde kalir zaten. bir uzman olarak bolgeye gittigin anda apisip kalirsin. o yuzden bence bu unvani kullanan insanlarin ozgecmislerine bakarak kendilerine daha uygun olabilecek "emekli asker", "emekli polis", "stratejist" veya "akademisyen" seklinde unvanlar secmeleri kendileri acisindan daha hayirli olur diye dusunuyorum.
 • ilginç paylaşımları olan bir hesap.

  https://twitter.com/…rizm/status/572847448936321024
 • ismini yazan olmamış. kendisini güvenlik politikaları uzmanı olarak tanıtıyor ama genel kitle terör uzmanı olduğunu söylüyor. (bkz: mete yarar) twitter hesabı