şükela:  tümü | bugün
  • orospu çocukluğudur, iki yüzlüktür, barış istemekle yakından uzaktan alakası yoktur.
  • canan kaftancıoğlu, izmir barosu ve birçok sanatçı savaşa hayır diyor. aynı isimlerin kahrolsun pkk dediğine sahit olamazsınız. ekseriyeti de chp'li tipler bunların.

bu ne menem parti, nasıl ideoloji anlamış değilim. ülkenin kurucu kadrosunun partisiyiz diyen de orda dhkpc ve pkklı militanlara sempati besleyen de orda.
  • güçlülerin terörüne savaş; güçsüzlerin savaşına terör denir.
  • savasahayir degil terorehayir deyin serefsizler, haysiyetsizler, kansizlar, beyinsiz comarlar!
  • ben pkk'nın seçimlerinde oy vermiyorum. ben pkk'ya vergi vermiyorum. uyduğum kanunları pkk çıkartmıyor, bu kanunlara uymadığımda da pkk'nın polisi beni pkk'nın mahkemesine götürmüyor.

ben türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım, türkiye cumhuriyetinin eylemlerini eleştirmek sadece hakkım değil aynı zaman da gorevim.

bir de terörün nesini eleştireceğim? adı üstünde, terör. insanlar düzeltmek istedikleri şeyleri eleştirirler, terörün nesini eleştireceğim?

(bkz: devlet pkk'lı kadınları vahşice öldürdü/@kral leopoldun kongolu arkadasi)

bir de herkes her konuda yazmak zorunda değil, terör saldırısı olduğunda zaten binlerce insan yazıyor çiziyor. benim ya onlara ekleyecek bir şeyim olmuyor ya da güvenliğin sağlanmasını değil de intikam alınmasını ve savaş suçlarının işlenmesini talep eden saçma şeyler görünce yazmak içimden gelmiyor. ona bakarsanız idama da karşıyım, tecavüzcülerin hadım edilmesine de karşıyım. bu beni tecavüz sevici yapmıyor değil mi?

dünyanın her yerinde insanlar kendi devletlerini eleştirirler. bernie sanders ırak savaşı'na karşı çıkarken kimse ona "sen 11 eylül'ü savunuyorsun" demedi. tarih onu haklı çıkardı.

ortadoğu da şu ana kadar benim gibi düşünenleri haklı çıkardı. bölge halkı ışid saldırıları devam ederken türkiye'nin oraya müdahele edip ışid'le mücadele etmesi için yalvarıyordu. kurtarıcı olarak bölgeye girebilirdik ama fırsatı teptik, hem de iki defa**. o zaman kürtler ölürken zil takıp oynayanlar şu anda "neden orada pkk-ypg var" diyor. sen fırsatı teptiğin için var. kürtlere "sizi biz savunuruz, sizin terör örgütlerine ihtiyacınız yok" mesajı veremediğiniz için var. sen oraya müdahele etmediğin için bütün batı dünyası kürtleri laik özgürlük savaşçıları olarak görüp türkiye'yi ışid destekçisi olarak görüyor.

hadi ölecek teröristleri geçiyorum, onları insan saymıyorsunuz. dün ölen bebek, verdiğimiz üç* asker şehit ve bir sürü sivil şehit operasyon başlamasaydı olmayacaktı. savaşın bilgisayar oyunu olmadığını, teröristlerin de işlerine gelince teröre başvuracağını biliyorduk. sizin gibi "bizden 300 şehit oldu ama onlardan 10000 kişi öldürdük" demeyeceğiz. ölenlerin hepsi sevenleri olan, hayatını yarıda bırakmış insanlar olacak.

(bkz: bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş sayılır)

teröre ses çıkarmak konusuna gelince, ben ankara gar patlamasında bir arkadaşımı kaybettim. devletimiz ankara gar patlamasından sonra, suruç saldırısından sonra, hatta ışid iki askerimizi yaktıktan sonra sınır ötesi operasyon düşünmemişti. onlar terör değil miydi? şimdi söyleyin, suriye sınırından gelen hangi saldırı üzerine bu operasyona gerek görüldü? bugün operasyona destek vermeyenleri vatan haini ilan edenler o zaman milli maçta tüm dünyanın gözü önünde saygı duruşunu ıslıkladı. hoş aynı insanlar üç ay önce ekrem imamoğlu'nu desteklediğimiz için vatan haini ilan ediyordu bizi.

son olarak şunun ayrımına varın: operasyon gereksiz ve uzun vadede türkiye'ye zarar verecek demek eleştiridir, inşallah pkk yüzlerce askeri öldürür de operasyon başarısız olur demek vatan hainliğidir. burada bir şeyler yazan herkes operasyonun gereksiz olduğunu söylüyor, hiç kimse askerimizin bir tanesinin bile ölmesini istemiyor.
  • olumsuz bir şeyi olumlu söylem kullanarak olumlamaya çalışma eylemi. pkk'ya dokunmayın, canım, ciğerim dağlanıyor demiyor da savaşa hayır diyor.
  • ulan habur'da mobil mahkeme kurulurken, teröristler salınırken, davul zurna eşliğinde halay çekilirken sesiniz neden çıkmıyordu?

dur biraz daha devam edeyim amk.

ordunun kozmik odasına amerikan ajanları dalarken sesinizi hiç duyamadık.

istanbul ve ankara'da göndere sözde kürdistan bayrağı çekilirken sesiniz mi kısılmıştı?

oslo'da pkk ile pazarlık yapılırken dilsiz mi oldunuz?

devletin televizyonuna kırmızı bültenle aranan terörist demeç verdiğinde sesinize ne oldu?

ülkenin genelkurmay başkanı "terörist" sıfatıyla zindana atılırken neredeydiniz? içinizden bir tanesi silivri'ye gidip jop yedi mi?

milletin kafasına bomba yağdıran, üstlerine tank süren şerefsizlerin atamalarını dedem yapmıştı di mi?

açılım denen icadı desteklemiş, şehirlerde yığınak yapılmasına seyirci olmuş, tepki göstermeyi bırak, türk bayrağı ile dolaşan insanları terörist ilan etmiş insanlarsınız kimi kandırıyorsunuz?

ulan hangi birini sayayım ben de şaşırdım. adamlara bak ya. şimdi sözüm ona milliyetçi oldular. siz vatansever değilsiniz, particisiniz.

samimiyetinize inanmıyorum. seçim zamanı gelsin, televizyona terörist de çıkarırsınız, imralıdaki terörist başının şartlarını da iyileştirirsiniz. yeter ki koltuk elden gitmesin.

adamlara bak ya. ulan üç kuruş yatırım geliyor arapçı oluyorlar, açılım oluyor hümanist oluyorlar, açılım tutmuyor hardcore milliyetçi oluyorlar. ulan nasıl insanlarsınız. bi hayat görüşünüz yok mu sizin.