şükela:  tümü | bugün
 • teröristi özgürlük savaşçısı gibi lanse etmek amacının tezahürüdür. gerilla deyince hem daha afilli oluyor, hem de terör sözcüğünün çağrıştırdığı olumsuz anlamlardan sıyrılınmış oluyor. örneğin türkiye cumhuriyeti'nin bir milletvekilinin beyanlarına bakalım. akp diyarbakır milletvekili ihsan arslan buyuruyor:

  "- mücadelenin ilk günlerinde bir köye gece gizli gidebilen gerilla timleri, artık gündüzleri gitme imkanı bulmuştur...

  - zulme karşı verdiği mücadele sonunda halkın mazlumiyeti yanında ve onun yegane koruyucu ve destekçisi konumuna giren gerilla hareketi, bu imajı ile bölge halkının gözünde muteber bir kişiliğe sahip olmuştur."

  teröristler gerillaymış. peki yapılan terör eylemleri neymiş? oğlu da rte'nin danışmanı olan ihsan arslan buyuruyor yine. dediğine göre alkışlanmaları gereken başkaldırılarmış:

  "- iğneyi kendinize, sonra çuvaldızı karşınızdakine batırın. bu inkarcı ve kanlı politikalar karşısında siz olsaydınız ne yapardınız? son islam devletini, hilafet makamını ve onun müesseselerini hangi sebeple olursa olsun ortadan kaldıran ve yegane politikası islam'a düşmanlık ve onu yok etme esası üzerine kurulan bir zihniyet ve otoriteye karşı girişilen tüm isyan ve baş kaldırıları alkışlamak gerekir."

  en iyisi haberin tamamını okumak: http://www.tercuman.com.tr/…ını gibi sözler&katid=1
 • yeni moda. sanırım. bunu söyleyenlere "gerilla değil terörist o" deyince kırılırlar falan. bir de bunların sanatsal faaliyette bulunanları da varmış ki hiç sormayın akıllara zarar.
 • mutlaka gerilla demek zorunda değilsiniz. bırakın isteyen istediğini desin sempati duyduğu örgüte...
  örneğin;
  bask modeli hayranları için sevilla,
  "fransa laiktir laik kalacak" diyenler için oh la la,
  "italya'da temiz eller vardı ne oldu ona" diyenler için mozzarella,
  ingiliz ira metodunu destekleyenler için aston villa
  diyebilirsiniz.
  gerçekten ne dediğinizin hiç ama hiç önemi yoktur. aslolan ne dendiği değil ne olunduğudur. halkların kardeşliği adına 20'li yaşlarında ilmeği kendi boynuna geçirip, kendi iskemle'sine tekme atıp fidan gibi ölenler kahraman olurken; 50 küsüründe ülke ülke kaçıp sonra elleri bağlı poz verirken dik durmaktan bile aciz olandan ne olur? peki ya onun arkasından yürüyen? kimin arkasından yürüdüğüne dikkat et; çünkü dik durmayanın arkasından gelenin eninde sonunda karşılaşacağı tek şey, takip ettiği şeyin götü olacaktır. halk arasında buna göte gelmek ya da göt olmak da denir.
 • kasıtlı şekilde yapılan eksik tanımlamadır.
 • dangalaklıktır. ikisinin farkı oldukça açıktır.
 • teröristin basit bir katil olmasını değiştirmeyecek niteleme.