şükela:  tümü | bugün
 • malum, bundan bir kaç gün önce gaziantep'deki işid elemanları kendilerini patlatmışlardı. ama bilmediğimiz bir şey daha vardı. sayın teröristler aldıkları aile terbiyesinden dolayı olsa gerek çevrelerini rahatsız etmemek, komşulara sıkıntı vermemek için kendilerini bir köşeye giderek patlatmışlar.

  ben teröristin zeki, çelik ve ahlaklısını severim!

  ha bunu ben değil gaziantep valisi ali yerlikaya söylüyor. bundan önce de sayın teröristlerden bahsederken nasıl saygıyla yaklaştığını videodan görebiliyoruz.

  https://twitter.com/…apea/status/787773544117702656

  edit: stockholmesyndrome'e verdiği link için teşekkürler. o videoda dedigi gibi polisten bahsettiğini anlamak mümkün ama valinin kötü bir konuşmacı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. konuşmadaki cümle düşüklükleri, eklerin hatalı kullanımları ve cümlelerin birbiriyle bağlanmamasıyla her şeyi anlamak mümkün..

  işte valinin konuşmasının başlıkla ilgili kısmı kelimesi kelimesine

  "
  mehmet cebir k. yer tespitini yaptı arkadaşlarımız..
  ve direk oraya gittik..
  orada kendisiyle...
  o da yakalanacağını anladığı için..
  polisimiz..
  kendisi henüz bombayla ilgili...
  etraftaki ev sahiplerine, komşulara da bir sıkıntı olmaması için...
  karşıdaki inşaattan...
  kendisinin etkisiz hale getiriyor"

  siz bu cümlelerden tam olarak be anlayabiliyorsunuz?
 • bu haliyle izleyince evet valimiz terörist sevici; ama biraz merak edip açıklamayı kesip biçmeden dinleyince teröristten değil polisten bahsettiği gayet güzel bir şekilde anlaşılıyor.

  buyrun

  polis komşulara zarar vermemek için inşaattan etkisiz hale getiriyor!
  yani her s.kim hıyar diyene tuzla koşmamak lazım. yapılan video malesef bir algı yönetimi amacıyla yapılmış. ilk parçada da bir dil sürçmesi var ki tartışmaya bile gerek yok. kötü niyetli bir kolaj yapılmış.