• doğaüstü düşünsel kabiliyetleri olan terör yandaşı varlıkların her şartta teröre lanet okuyanlara sormaktan çekinmedikleri bir soru.

  müthiş felsefi çözümlemelerle teröristlerin neden teröre meylettiklerini açıklayan bu soru sorucular, soruyu yönelttikleri cahil kişinin de bunu açıklamasını isteyerek o cahile cahilliğini ispat etmektedirler bir bakıma. zira kendileri teröristlerin neden terör estirdiklerini, müthiş analiz kabiliyetleriyle çözmüş ve yorumlamışlardır.

  her biri tek tek bir sokrates adeta...

  + sözlükte başıma geldi de yazasım geldi...
 • -teröristler neden dağa çıktı bir düşün
  -ince memed okuyup gaza geldiler herhalde hepsi yasar kemal in sucu!

  (bkz: toprak reformu)

  (bkz: çiftçiyi topraklandırma kanunu)
 • böyle bir şeyi düşünmeye değer bile bulmuyorum.
 • cevabinin savas sebep ve sartlariyla karistirilmamasi gereken bir sorudur. terorizm ile bir devletin digerine savas acmasi birbirinden cok farkli seylerdir. savas cok cirkindir ama terorle kiyaslandiginda en azindan her cagda kendince diplomatik protokolleri, usulu, adabi olmustur. teror ise bel altina vurmaktir, ayni kefede tartilmasi yanlistir.
 • (bkz: abdi aga)
 • kimilerince cevaplanmasını düşünmenin bile en hafif tabirle abes olduğu ve onun yerine belki bir 30 sene daha 35 bin kişinin ölmesinin gerektiği sorudur.

  hayat, kendi kanının hiç akmayacağından emin bir şekilde geleceğe bakarken ve kahve yudumlayıp kafatasçı entryler girerken, ve de bunları yaparken çok felsefi düşündüğünü zannederken ne kadar güzel sevgili sözlük! hiç felsefe okumasak, bize ağızlarından damlayan kanı felsefe diye yutturacaklar.
 • -"düşünemedi."

  bir karikatür.

  karikatürün hangi karikatür olduğunu bilmeyenler için bağlantı verdim yukarda.

  aşağıya da bkz vererek işi pekiştirmek isterim:

  (bkz: düşünemedi)

  lütfen tıklayıp ne olduğuna bakın gammaz dostlarım.
 • cevabı hala ve hala verilmeyen sorudur. bu yüzdendir ki sorun'a dönüşmüş sorudur. her ne şekilde mücadele edecekseniz edin (ister askeri ister siyasi) öncelikle iyi bir durum tespiti lazımdır.

  kısaca bir örnek vermek gerekirse, amerkian ordusundaki zararlı haşerat departmanı . adamlar böcekler çok çirkin, sivrisinekler çok şerefsiz, kenelerden nefret ediyorum, tüm kara sineklere lanet olsun falan demiyorlar. onun yerine oturup araştırıyorlar. misal ırak'ı mı işgal edecek, bunu da araştırıyor, ona göre önlem alıyor, tedbir alıyor. öyle gidiyor. misal asker orda sıtma olabilir diyor, şark çıbanı kapabilir diyor tedbir alıyor,sıkıntı yaşarsa hemen çözüm buluyor.

  yani bu örnek alakasız diyebilirsiniz ancak, bir soruna çözüm üretmek için önce analiz etmek, yani teröristin neden dağa çıktığını anlamak lazım. ancak bu analiz, salt "çok ezdi türk'ler onları, onlarda direniyor." bağlamında kısır analizler olmamalı.