şükela:  tümü | bugün
  • bitmesine sebep olan şey ne, hala anlayamadığım "bitiş".

edit: gül kokulu mektuplar mı?
  • terör bitiyor da neyin karşılığında, birileri artık bunu da açıklamalı.
  • sikimde olmayandir. o bitis kanla olmadigi muddetce gercekten bitmeyecektir. bunu yok yere yakinini kaybetmeyen anlayamaz. bir bok yasamadan sadece tw de gorulenler uzerine konusmak kolay tabii. yaptiginiz tek sey bu zaten. konusmak.
  • geçen 30 senede halkın her bireyinin içinde oluşturduğu terör bitmedikçe bitmeyecek olan hede.

bebeği 6. kattan atmalar.
    ensest ilişkiler.
    cinnet geçirmeler ve daha fazlası.

tamam, her toplumda oluyor bu tip olaylar fakat bu ülke son yıllarda paranoyaklaştı ve de kendi vücutları içinde terör yaşamaya başladı. tabii umarım bitmiştir de halkın refahı için en azından küçük bir atılmıştır.

edit: tanım sıkıntısı çekmiş yazı.

tanım: halkın huzuru için, tam emin olmamakla birlikte güzel olan olay.
  • (bkz: rüya görmek)
  • terörün genel seçimlere kadar bitmesi olayıdır. daha öncede yaşamıştı yine yaşıyoruz. çeşitli yerlerde şöyle konuşmalar geçtiğini düşünmekteyim

terörist- beyler bi süre sıkmayalım sağa sola hem seçim de geliyor
    teröristle pazarlık eden- tabi olm sıkmayın sonra sıkarsınız hem dinlenin yoruldunuz dağ bayır
    teröriste silah satan- hem o aralar talim falan yaparsınız iyi gelir
    teröristle pazarlık yapan- duracaksınız diye ben size birkaç hak da vereyim
    terörist- benim ki duble olsun
  • keşke olsa, şaka maka bitse ama bana taban ve tavanın çok farklı düşünmesi yüzünden biraz zor gelen olay. şimdilik silahlar susmuş olabilir ama kürtlerin hiç bir kazanımı yok henüz, demokratik hakların geleceği de meçhul, kck adı altında toplamadıkları muhalif kalmadı, onları serbest bırakmadan, kürtlere hakları verilmeden bu iş öcalanın demesiyle dahi olmaz, karayılan ve öcalan şimdilik ortak hareket ediyor gibi görünebilir ama ilerde sorun çıkacak eminim. çünkü dağ kadrosu ve öcalan aynı düşünmüyor. üstelik dediğim gibi bir kazanım yok ortada. şimdilik ateşkes olmuş olabilir ama sonu pek aydınlık gelmiyor bana.
  • şaka maka artık suriye'ye müdahele zamanının gelmesi ile alakalıdır. hem pkk nin sebep olduğu şehitler hem suriyeye olasi bir müdahelede verilecek şehitler bu ülkeye fazla gelirdi. hem ne dedi karayilan dağdan bu bir taktik hamle değil stratejidir. zamanı geldiğinde 3 bölge toprakları bir çatı altında birleştiğinde daha güçlü savaşmak için kurgulanmış stratejik bir hamle. hedef 2023
  • (bkz: he canım he)