şükela:  tümü | bugün
2640 entry daha
  • stabil coinlere regülasyonları getirmek için yapılan bir dümen olarak görüyorum.asıl amaç buydu diye düşünüyorum yada bir taşla iki kuş vurdular.bütün o dolandırıcılar o açıdan ana aktörler değiller.2 ay önce abd bakanı açıklama yapıyor üstüne böyle bir olay yaşanıyor.insanları kıvama getirmek destek almak amaçlı bir hareket.bunu daha önceden de duymuştunuz gerekirse karşı taraftan füze attırır yine savaş çıkarırım demişlerdi.dünyada çıkarlar gereği böyle çok oyun oynanıyor.
  • luna bize bizim gibi yatırımcılara şunu öğretti:

paranız kesinlikle 0 bile olsa can sıkılmayacak meblalar ile oynamanız gerektiğini ve kar alıp doydum demeyi bilmeyi.

0.00013 den arkadaşla girdik ve 0.00040 da sattık.arkadaş hemen evi arabayı basacak kıvama geldi çünkü beklemediği bir paraydı.dedim basma yapma etme.al karını koy cebine.sonra 0.0005 oldu ağlamaya başladı.oglum dedim senin olan mı gitti sanki.1 koydun 3 aldın ne ağlıyorsun.durdurdum frenledim şimdi iyi ki basmamışım diyor.

bizim millette doyma yok.1 lira 1 milyonda olsa milyonluk oynuyor.bi sakin la bir dinlen gör piyasayı sonrası sonra işte daa.
  • ocak söndürüp ocak kuracak olan çılgın coinpiç
  • şimdi iki ihtimal var bununla alakalı ya do kwon'un önerdiği şekilde fork yapılacak ki bu da eldeki lunaların çöp olacağı anlamına gelir ya da cz'nin önerdiği gibi eldeki btclerle luna kurtarılmaya çalışılacak. şu an için hangisinin dediğinin olacağını bilemiyoruz. dün 350 dolarlık alım yaptım 2. ihtimali satın aldım diyebilirim. dediğim gibi bu para tamamen çöp de olabilir güzel kazançlar da getirebilir.

ha bir de durmadan market hesabı yapıp 10 dolar 1 dolar neden olamayacağını açıklayan arkadaşlarımız var. sizce buna para yatıran insanlar bunun farkında değil mi? ben şahsen 1 dolar olacak diye almadım ya da 0.1 cent olmasını da beklemiyorum 0.01 cent olması da hatta 0.001 cent olması da yeterli ve bunun için de engel bir durum yok cz'nin galip gelmesine bakar olay. ha olmadı da sıfırlandı para. sana ne kardeşim? para benim param size girip çıkan ne?
  • olayın perde arkası hakkında bilgi veren ilgili entry den sonra sbf'nin tweet'ine denk geldim.

yorum sizlerin: sbf twitter

bu tip çakal yatırımcılar, eğer sizin algoritmanizdaki zayıflıkları tespit ederlerse maalesef kimseyi umursamadan short larlar ve kendi ceplerini doldururlar.

coindesk buradaki yazıya göre btc-ust swap mekanizması tam olarak devreye alınmamış ve altyapı yavaş kalmış (btc'lerin market maker'lara borç verilmesi hikayesi)
  • burada bile artık konuşulamadığına göre tekrar yükselişi yakındır. yani bence borsalar bunu istiyor. ne kadar çok al-sat ne kadar çok günlük hacim o kadar komisyon. ha birde adettendir (bkz: yatırım tavsiyesi değildir)

evvela teknik analizi sikeyim.
    grafiği sikeyim.
    ama vur kaç coinlerde, shit coinlerde olan klasik aksiyon serisini bilen adamlar (daha önce dolandırılmış olma tecrübesiyle) için ne olacağı zaten belliydi. ha yakarlar saçma sapan şekilde o ayrı mesele ama kontrolü saldığın, vurgun dönen bir yerde hep aynı hikaye aq.
    geçmiş olsun kaybedenlere.

dip not: bu düşüşü tabii ki kimse öngöremezdi içerden biri olmadıkça… o ayrı. sonrasındaki saçma sapam 1500% artışlı süreçten bahsediyorum ben.
  • şu an alım fırsatı diye düşünerek yapıştırdım bakalım. sonumuz hayrola
  • ülkedeki cahil çoğunluğa; son boğa sezonundan beri sağdan soldan duyduklarıyla tüm varlıklarını bilmedikleri şeylere ve kulaktan dolma bilgiyle yatırmanın acı sonuçlarını öğreten coin.

"bilmem kaç x yapacak, paranı mutlaka lunaya ya da bilmemne coine bas" cümlesini en alakasız ve bu konuda en cahil insanlardan sıklıkla duymaya başladığım anda kriptolara yatırım yapmaya ara vermiştim. ayının sahaya indiğini ve "the revenant" filmindeki sahneye benzeri bir tablo çıkaracağını anlamıştım.

ve işin acı tarafı shitcoinlere dünyada en çok para yatıran ülkelerden birisi oluşumuz. bakın bu bir dramdır. insanların umutsuzluğunun, çaresizce tl'den kaçışının bir resmi aslında.

bir diğer beklediğim facia; ne idüğü belirsiz metaverse projesi diye ortaya çıkan şeyler. bu yıl olmasa da önümüzde yıl çok pis patlatacaklar milleti.
83 entry daha

hesabın var mı? giriş yap