şükela:  tümü | bugün
  • terramycin, her derde deva, her yaraya iyi gelen mucizevi bi pomattı gençlik yıllarımızda. ama göz için kullanıldığını ya da göz pomadı olduğunu ilk kez duydum.
  • halk arasında "göz teramisini" olarak da bilinir.
  • ince deri lezyonlari icinde tercih edilir. (bkz: dudak)
  • antibakteriyel ve haricen kullanılan göz merhemidir. parafin ve vazelin içerir. ucu körelmiş göz kaleminizi açmaya üşenip gevşek gevşek bir şey olmaz nasılsa diyerek gözünüzü tahriş ettiğinizde imdada yetişendir aynı zamanda. bir (rakamla 1) liradır bu arada, reçetesiz alacağım abuk bir fiyatı vardır diye kredi kartı uzatmayın, garip oluyor.
  • arpacık tedavisinde özellikle erken teşhiste alt göz kapağı içine ve göz kapakların üzerine uygulandığında 2 gün içinde hastalığı yok eden antibakteriyel göz merhemidir.
    reçetesiz olarak 3.5 g'lık tüpünü 2.5 tl'ye alabilirsiniz ki emin olun hepsini kullanmanıza gerek kalmadan tedavi başarılı şekilde tamamlanacaktır.
  • göz kapağımın iç kısmında meydana gelen enfeksiyon için çok etkili olmuş merhem. sadece 2 gece sürmem sonucu tamamen iyileşti. yatmadan önce sürmeniz faydanıza olacaktır. çünkü hafif düzeyde geçici görme bozukluğu yaşıyorsunuz kremi gözünüzün içine sürdüğünüz için.
  • gerçekten mucize gibi bir ilaç. göz kapağımın iç kısmında toplu iğne ucu kadar beyaz yaz bezesi vardı. gözü kapatıp yukarı aşağı oynatınca rahatsız edici batma hissi yaşardım. bu merhemi göz içine sadece üç gün uyguladım ve o yağ bezesini dümdüz etmiş olmalı ki gözler fıldır fıldır oynuyor rahatça. aylarca süren işkence bitti.

ayrıca (bkz: arpacık) denen illete de net çözümdür. iltihabı söküp atıyor.

tişikkirlir tirimisin...
  • sadece göze değil yaralara ve lekelere de sürülebilen vazelinimsi medikal krem.

yeni yaralara sürülünce kısa sürede onarıyor ancak eski yara ve lekelere sürünce bir sonuç alamazsınız benden söylemesi.
  • diyabetik ayakta oluşan ve zor iyileşen yaralarda bile etkili bir kremdir.
  • iki gündür iltihap dolayısıyla alt göz kapağımın iç kısmına sürdüğüm merhem. oldukça etkili oldugunu dusunuyorum. bir süre görüşünüz bulaniklasiyor ve ara sira yanma hissediyorsunuz. ayrica gözün içine merhem sürülebiliyor olmasi beni hayrete düşürdü. (bkz: swh)