• bu oyunu görünce aklıma gelenler nedense,

geek, javascript, anime, gözlüklü ergen irisi, zeki ama asosyal tip, reddit üyesi falan filan...
  • pc için oyunu bitirdiğim ve her buildi yaptığım efsane oyundur. beraber oynamak isteyenlere hep açığım. herhangi bir konu hakkında muhabbet ederken, sıfır dünya açıp yeni karakterle arkadan oynamak çok keyifli oluyor.

yalnız ps4'de oynarken baya zorlanıyorum. kontrollere hiç alışamadım. pc ne kadar rahat ve kolaysa, ps4 controller o kadar hantal ve zor geliyor.
  • benim gozumde minecraft'in cazibesi, gercek yasamda sahip olunamayan evleri insa etmek, bahceleri ciceklendirmek ve bu suretle duslerini gozlerinin onune serip arzularini tatmin etme sansidir.
    bu acidan bakinca terraria daha da basarili, o dus evrenini daha da tadindan yenmeyecek bicimde canlandirabilecegim bir medya. yeni yeni basliyorum, ama simdiden hastasi oldum oyunun.
  • expert modun cidden zor olduğu oyun. teeee zamanında dungeondaki crimson chestinden çıkan silahla golem kesiyordum ben lan şimdi skeletronu herhalde 10. kez öldürmeyi deneyeceğim. düz skeletron.
  • oyuna yeni başlayanlar için küçük bi kaç tavsiye vereyim
    oyunda gördüğünüz tüm heykeller süs değil onların bazıları yaratık çıkarmanıza yarıyor , kalp ve yıldız heykeli ise size belli aralıklarla kalp ve yıldız atıyor bu ne işe yarıcak derseniz kendinize bi platform hazırlayın (3-4 katlı wooden platform) bu heykelcikleri bu katlara serpiştirin daha sonra bu bölgeye heart lantirn ve star in a bottle koyun bi kamp ateşi ve bi kaç ay çiçeği daha koydugunuz zaman tam boss çağırıp kesmelik alan elde ediyorsunuz .

yaratık çıkarttıgımız heykellere gelince genelde bu heykellerden yaratıgın çıkması için o yaratıgın boyutunda bi odada olması gerekiyor yani köpek balığı üretmek için 3*6 bi oda yeterli oluyor , küçük bi oda yapıpodanun tepesinde durum aşşağıda çıkan yaratıkları menzilli bi silah ile keserek istediğiniz itemi düşürmeye çalışabilirsiniz (dive helmet için okyanusta köpek balığı kovalamaktansa heykelden üreterek kesmek daha kolay) fakat bu heykellerden çıkan yaratıklar para düşürmüyor .

bomba heykeli ise size bomba atıyor(yok öyle patlatmak için atmıyor yere koyuyor gidip topluyorsunuz sonra ister kullanın ister satın)

heykellerin ürettiği şeylerin bi limiti var (bu boyutlardan tam emin değilim)
    heykelin 12 birim çevresi için 3
    heykelin 35 birim çevresi için 6
    dünyanın tamamında 10 tane varsa üretim yapmıyolar.

bu heykelleri kullanmak için önce düngeon u araştırmak orayı ataştırmak için ise skeletronu kesmeniz gerekiyor bu bossu kestikten sonra aşşağıda mechanic var onu bulup kablo,wrench vs. alıp bu sistemleri kurabilirsiniz özellikle yeni oyuncular normal modda skeletronu kesip expert bi haritada anlattıgım sistemi kurup expert modda bossları keserek bazı özel itemleri düşürüp kullanabilirler.

son tavsiyem ise satıcıdan aldıgınız domuz kumbarası(minecraft oynamış olanlar için ender chest gibi) yanınızda taşıyabileceğiniz ekstra bi envanter görevi görüyor o kumbarayı yere koyun itemlerinizi içine atın sonra kırıp yanınıza alın içinde bulunan itemler kaybolmuyor ayrıca ondan kaç tane koyarsanız koyun hepsinin içi ortak oluyor yani bi tane eve koydunuz bi tane haritanın öbür ucuna birine bi item koyunca diğerinin içinde de o item olacaktır o yüzden yanıma 10 tane alıyım birsürü yerim olsun demeyin paranız boşa gider
  • size en kolay şekilde nasıl 3 mechanical boss ve planterayı expertte keseceğinizi anlatayım. yaklaşın

öncelikle hardmodea geçtikten sonra underground halowa gidip kesebildiğimiz kadar yaratık kesip soul of light topluyoruz. 45 tane garanti olur.

ikinci olarak her 15 için bir tane olacak şekilde chest yapıyoruz. bu soul of lightlarla pembe anahtarlar yapıyoruz. bu anahtarı boş bir cheste koyunca halowed mimic çıkıyor. bir şekilde kese kese daedalus stormbow çıkartıyoruz.

sonra hallowa gidip unicorn ve pixie kesiyoruz. unicorn horn ve pixie dust lazım olacak. bunlarla holly arrow yapıyoruz yapabildiğimiz kadar.

bir miktar da underground crimsondan soul of night toplayıp soul of light, demir ve corruptiondan veya crimsondan düşen şeyi birleştirip destoryerı çağırıyoruz. stormbowla 15 saniyede kesiliyor maksimum.

bundan sonra steampunker geliyor. ondan 2 tane teleporter alıyoruz ve çok uzun olmayacak şekilde düz bir alan yapıyoruz taş olur toprak olur platform yapmayın ama . bir ucuna birini öbür ucuna öteki teleporterı yerleştirip üstlerine de pressure plate bağlayıp wire ile birleştiriyoruz. üstünde her zıpladığımızda bizi öbür tarafa ışınlayacak. zıplamanız kısa sürsün diye üst tarafa sizle arasında bir blok boşluk kalacak şekilde bir şey koyun.

bossları çağırın, yaklaşınca zıplayıp öbür tarafa geçin. stormbowla kafalarına sıka sıka öldürün.

aynı sistemi plantera için de kullanabilirsiniz ama stormbow kapalı alanda pek bi boka yaramıyor başka silah kullanın

edit: expert plantera yemiyor arkadaşlar attığı projectilelar bloklardan geçiyor
  • steam dünyasına beni katan küçük boyutlu 2d oyun. bu oyunla sabahlamışlığım vardır. ayrıca hiç unutamam mechanial eye canavarını keserken kalpten gidiyordum. neyse ki ben ölmeden o öldü.
  • beraber oynamaya var mı birisi
    -oyun bilgim orta düzey-
  • insanı direkt maceranın ve bilinmezliğin ortasına atan oyun. oyunda o kadar çok crafting malzemesi o kadar çok detay var ki oyun insana minecraft gibi guide de vermediği için biraz random ilerliyor.
  • beta döneminde oynamaya başlayıp 1.1 güncellemesi civarında bıraktığım 2d sandbox macera oyunu.

duyurulan ve bu yıl sonuna doğru çıkması beklenen 1.4 "journey's end" güncellemesi öncesi geri döndüm, allah kahretsin elimi verdim kolumu kurtaramıyorum.

düzenli güncellemeler ve destek ile bir oyun ne kadar yol kat edebilir en güzel örneklerinden biri.
hesabın var mı? giriş yap