şükela:  tümü | bugün
 • birçok avrupa ülkesinde havaalanlarından şehir merkezlerine servis çeken bir ulaşım firması. fiyatlar genellikle 8-10 € ya da £ civarında değişiyor. roma termini'de 24 saat açık bir bekleme amaçlı cafeleri de var fakat gece yarısı belli saatlerde tuvaletleri kullandırmadıklarını belirtmekte fayda var.

  ayrıca nedense her internette arayışımda misspeling hediyesi olaraktan tera patrick ablamıza ait içeriğe ulaşabileceğimiz bir siteyle karşılaşıyorum. ben girmiyorum, o kendi geliyor!

  http* (doğru adres budur)
 • avrupa havaş'ı. biletlerini gişelerden, ofislerinden ve internetten alabiliyorsunuz. internet üzerinden aldığınız bilet fiyatı ve bileti otobüsten alırsanız ödeyeceğiniz fiyat fark edebiliyor. bu nedenle ineceğiniz havaalanına tahmini iniş ve havaalanı içi hareket sürenizi hesaplayarak takviminize uygun bilet alırsanız, hem kuyrukta bekleme zahmetiniz ortadan kalkıyor, hem de daha uygun fiyata ve minimum zaman kaybıyla seyahat ediyorsunuz. internetten bastırdığınız bileti, gişelerinde vizelettirmeyi de ihmal etmemek gerektiğini eklemeliyiz. ayrıca saat 12:30 a havaalanı - şehir içi servisi biletini aldınız ve yetişemediniz, ya da daha önceden orada oldunuz, bunu sorun eden bir firma değil, ilk uygun araçla gideceğiniz yere götürülüyorsunuz.
 • roma fiumicino veya ciampino havaalanlarından, termini'ye, aynı şekilde termini'den bu havaalanlarına 5 euro karşılığında günün her saati (hatta yarım saatte bir) otobüsleri bulunan ve termini tren istasyonunun dışında, despar market'in hemen yanında hoş bir cafesi bulunan bir nevi havaş.

  cafelerinde bilet satıp satmadıklarını bilmiyorum, fakat internetten kredi kartı veya paypal yoluyla bilet alabiliyorsunuz, hadi almadınız diyelim, direkt otobüs şoföründen bilet talep edebilirsiniz, fakat düşük bir ihtimal de olsa, yer bulamamanız söz konusu. o yüzden en kısa yolu internetten bilet alıp, elektronik makbuzu şoföre göstermektir.

  alternatifleri;

  (bkz: bus shuttle)
  (bkz: schiaffiani travel s.p.a.)
 • kendisiyle havalimanına ulaşılması planlandığında her daim temkinli olunması gereken firma.

  neredeyse sıfır sistem, sıfır düzen. ha dakiktirler, söyledikleri saatte kalkarlar. siz de planladığınız saatte uçuşa gidersiniz, tabi eğer otobüslerine binme başarısı gösterirseniz. biletlerde koltuk numarası olmaz ve bir sürü kişiye bilet satarlar. otobüs geldiğinde kalabalıktan sıyrılıp bir an evvel kendinizi içeri atmalısınız. sona kalırsanız size 40 dakika sonraki sefere binmenizi söylerler ki onda da önceliğiniz olmaz ve aynı döngü baştan başlar.

  kısacası amaan biletim var 5 dakika öncesinde gitsem binerim demeyin, durakta konuşlanın ve otobüsün gelmesini bekleyin.
 • çok saçma bir mekanizmaya sahip şirket. elimde rezervasyonlu biletim var. her sefere binebileceğim söyleniyor, bu güzel. lakin bunun için kendi seferim bile olsa bileti bastırmam gerekiyormuş. lan sene olmuş 2017. hala ne basılı bileti lan? ben turist olarak kısıtlı zamanımda bir de print eden yer mi arayacağım. yahut sana zaten bilet parası vermişim, bir de senin dandik sistemin yüzünden neden printer parası ödeyeyim? rezervasyon var diye güvenip gitsem, otobüsün dolu çıkma ihtimali de var üstelik, çünkü "şu seferde bu kadar rezervasyonlu adam var ona göre alın" şeklinde bir kağıt da yok ellerinde. ve bu çıktıda yaptıkları şey sadece ne? o kağıdın bir kısmını koparıp almak. onda da kontrol yok yani. alt tarafı telefondan biletteki qr kodu okuyup sistemde sorgulayacak. bunu web sitenizi yapan firmaya söyleseniz en fazla 5-6 günde bitirip entegre ederler sisteme.