şükela:  tümü | bugün
 • 1944 yılında illinois'de doğmuştur.yazdıgı shannara'nın kılıcı adlı kitabıyla une kuvusmustur.su an karısıyla birlikte kuzey pasifikte yasamaktadir.
 • shawshank redemption isimli filmde ki yasli kutuphanecinin ismi*.
  (bkz: brooks was here)
 • kitapları ilk elime geçtiğimde "bu ne yaw" tepkisi verdiğim, kavram, yer ve kişilerin tolkien'den bire bir araklanarak, okurların içindeki orta dünya hayranlığı ve açlığının tecimsel kaygılara kurban edildiği shannara serisinin yazarıdır. orkların, trollerin, goblinlerin, cücelerin çıkışını fi tarihinde vuku bulmuş bir nükleer savaşa bağlaması gözlerimi yaşartmıştır. bunu okuyanın gözü çıksın, deyip haddinden büyük laflar etmem ilahi kudretin gözünden kaçmamış olacak ki, bir kitabını tercüme etmekle cezalandırılmışımdır. (bkz: shannara) (bkz: yuzuklerin efendisi) (bkz: elf) (bkz: cuce)
 • yazdigi star wars kitaplarinin da ayni rahatsiz edicilikte oldugu soylenir.
 • kendisinde cahil cesareti gördüm ben.. zira ortada kayda değer bir bok yok ve adam binlerce sayfa olmayan bir boku anlatıyor çekinmeden.. adına shannara efsanesi* dediği seride.. yazdığı 1.cildi(ki 3kitaptan oluşmaktaydı) okudum hadi belki düzelir dedim, belki de sırf fantastik kurguya olan bağımlılığımdan elime geçtiğinde 2.cildini de okudum ulan bu ilk kitabın aynısı dedim.. biri beni 3. cilt hususunda bu shannara'nın dilekşarkısı çok güzel diye gazladı onu da okumaya başladım ama yeter bee dedim bıraktım.
  özetle bu adam hem cümle kuramamakta hem de tolkiene özenip zincirleme tamlamalar kurmaya çalışmakta... değişik hiçbirşey yaratmadan aynı hikayeyi düzenleyip düzenleyip farklı kitaplar halinde yayınevlerine itelemekte.. kendisinden çok daha yaratıcı olup da kitaplarını yayınlatamayan yazarlara gerçekten acımamı sağlayan bir yazar.. o kitapları yayınlatabilmesini büyük bir başarı olarak görüyorum ve terry brooks efsanesi adı altında ayrı bir kitap yazarak bu başarısını bizimle paylaşmasını istiyorum..
 • (bkz: #25059170)
 • yazdığı shannara serîsi jonathan liebesman tarafından televizyon dizisi olarak uyarlanacak olan yazar.