şükela:  tümü | bugün
 • en iyi seri dalında will eisner award sahibi olan çizgi dizi strangers in paradiseın yaratıcısı, yazarı, çizeri hatta herbirşeyi... ilk gitarını 13 yaşında almış bu zat emeklemeden koşmaya başlamış ve hemen akabinde şarkı yazmaya başlamıştır... bir yandan da karikatür çizen yazar taa bugünlere gelmiştir... motor sporlarına da meraklıdır kendisi...
 • come back, little sheba ile 1953 en iyi yardımcı kadın oyuncu oskarına aday olmuştur,walk of fame'e ismi kazınmıştır (böyle mi deniyor buna).bendeniz kendisini halit kıvanç'ın anılarını kaleme aldığı kitabında yayınlanan,beraber çekilmiş bir resminden tanırım ki kendisi hakikaten ellilerde öyle böyle değilmiş.belki altmışlarda da öyle böyle değildir tam bilemiyorum ama 29 doğumlu olduğuna bakarsak en verimli çağları elliler olsa gerek.ayrıca imdb'den anladığımız kadarıyla halen ufak tefek yapımlarda yan rollerde gözükmektedir.
 • true detective dizisinin 8.bölümünde (form and void) lilly hill karakteriyle karşımıza çıkan güzel kadındır.

  1
 • hotline isimli ingilizce öğrenme kitabının içinde geçen bir seri hikayenin baş kahramanı olan şahıs.

  "my name is terry, terry moore, and this is sue, the girl next door. hi there, kids, my name is sue, please to meet you, how do you do?"

  victoria road
 • 1929 doğumludur. an itibarıyla 91 yaşındadır.
  ümit yaşar oğuzcan bir şiir yazmış kendisine:

  terry moore ağladı
  terry moore güldü
  terry moore dansetti
  terry moore üzüldü
  terry moore resim çektirdi
  terry moore hapşırdı
  terry moore öksürdü
  bir parça aklımız vardı zaten
  terry moore götürdü