• kyrie irving'in sakatlığı sebebiyle -kariyerinde ilk kez- ilk beşte çıktığı maçta triple-double yapmış oyuncu.
  • 12 numara giymesinin sebebi, vaktiyle bir maçtan önce forması çalındığı için michael jordan'ın o günlük 12 numaralı (adının yazmadığı bir) forma ile maça çıkması hadisesiymiş.
  • bu gece de dök-tü-rü-yor celticsimizin koca yüreklisi. sanırım eric bledsoe artık iyice öğrenmiştir kim olduğunu. *
  • konferans finali 7. maçında 0/10 üçlük ile oynamıştır. harden'a ait 0/11 playoff rekorunu 1 üçlükle kaçırdı.
  • (bkz: 27 mayıs 2018 boston celtics cleveland cavs maçı)
    söyle kaç para aldın ulaaa ?
    hain düşman al sana bonbe vari üçlüklerin ile yaktın bizi.
  • yediği blok avrupada faul nba'de faul değil, çok net temiz bir bloktu. birisi kural farkını detaylı madde numaralarıyla yazmış. o yüzden tekrar etmeyeceğim basitçe nba'de el topun bir parçasıdır topu tutan ele vurmak faul değildir (bileğe vurma fauldur karıştırmayın).

ancak boston'ı buraya gelmesinde en çok emeği geçen birine 7 maçtaki oyunu için saydıran ergenlerin tamamı geri zekalıdır.

celtics ilk turda elenmediyse 76ers'ı geçtiyse rozier'in bundaki payını yadsımak embesilliktir. rozier olmas bu takım ilk turda elenirdi. takımın doğu finali 7. maçına taşyan adama ancak buradki embesiller saydırır.
  • celtics üzerindeki haklarından vazgeçerek kendisini sınırsız serbest oyuncu yapmıştır.

finansal açıdan kemba walker'ı takıma katabilmek için yapmaları gereken bir hamleydi.
  • son dönemin dikkat çeken ve yükselişte olan oyuncularından. her hareketinin jordan'a benzemesi mümkün olmadığından fena halde taklit ettiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz fakat ben durumdan hiç şikayetçi değilim. bazen pas arasına girip çaldığı topları rakip potada smaçla bitiriyor, 360 yada reverse falan da değil, ama enteresan bir vüvut dili olduğu için çok şık ve gösterişli geliyor göze. 1.88 boyu ile junior jordan adeta.
  • 2016 yaz ligini harika geçirmekte olan celtic. çok çok büyük ihtimalle bu sene bir yer edinecektir nba'de.
  • şut stilini çok beğendiğim ve michael jordan'ın stiline benzettiğim louisville mezunu celtics guard'ı. marcus smart, jaylen brown ve jayson tatum ile birlikte danny ainge'in celtics'in geleceğini emanet ettiği genç çekirdekte bu arkadaş da vardır. şu anda daniel theis ile birlikte celtics second unit'i için yüksek üretim yapmaktadır. kendisine verilen kredinin karşılığını vermektedir.
    edit. övünmek için söylemiyorum ben yazdıktan sonra amerikan basınında şut stili olarak jordan'ı taklit ettiğine dair yazılar çıktı
hesabın var mı? giriş yap