şükela:  tümü | bugün
  • adı beyza solmaz. 17 yaşında gencecik fidan. kartal'da yaşıyordu. orospu çocuğu bir minibüsçü tarafından katledildi. olay görüntüsü kan donduruyor. sadece show haber'de kısaca gösterildi. başka hiç bir yerde ismi yok, haberi yok.

düşünürsen, kafayı yorarsan bu ülkede kafayı tırlatacaksın arkadaş.

bir ülke düşünün bir minübüsçü lobisi var. adamlar istediği gibi ülkede at koşturuyor. herkes önlerinde el pençe. yazıklar olsun lan.

http://www.kartal24.com/…-kizin-cenazesi-defnedildi
  • her gün yaşadığımız tehlikenin kurbanı olmuş bir kız. eminim ki kaç kişi minibüsçüler yüzünden minibüsün içinde veya yaya olarak bir kaza tehlikesi geçirmiştir. ama bu insanlar hala en küçük bir cezaya maruz kalmadan yollarda istedikleri gibi sürüyorlarsa bu sadece o gerizekalı minibüsçünün değil devletimizin de eseridir.

ailesine baş sağlığı kendisine de rahmet diliyorum. gencecik bir yaşam bitti işte. hem de boktan bir minibüs şöförü yüzünden. söylenecek bir şey yok.
  • minibüsçü terörüne kurban giden gencecik kızdır.
    bu ülkede nerede ipsiz sapsız sabıkalı adam var alayı taksicilik ve minibüsçülük yapıyor. yüzde 99'u maganda. ama sağolsun devletimiz başka şeylerde olduğu gibi oy kaybedecekler diye bu tür durumlara hiçbir şey yapmıyor.
    (bkz: üçüncü dünya ülkesinde sıradan bir gün)
  • hemen hemen her gün yaşanan minibüsçü terörünün bir başka kurbanı daha. kurallara uygun giden tek bir bakın tek bir minibüs bile yok istanbul il sınırları içerisinde. hatalı sollama onlarda hatalı sağlama! onlarda, kabadayılık onlarda, ters yöne girme, sağ veya sol şeritten dönüşlerde onlarca arabanın arasına kaynak yapma onlarda.

kısacası toplu taşımanın tamamen hukuksuz ve kanunsuz bir formu. bir an önce sonlandırılması gerekir.

bahse konu kızımıza da allah rahmet eylesin. umalım da son olsun.
  • bu orospu çocuğu minibüsçülerin oyunu sikeyim ben. geçen yaşlı bir amca minübüsten inerken kaç yaşındaki adama söylendi itin biri. biz tepki gösterince yok dakikam, ceza diye gevelemeye başladı. bu cesareti kim veriyor bunlara insan hayret ediyor.

tanım: 3. dünya ülkesinde hiç uğruna yaşamı sona eren kızımızdır.
  • bizim hattın mafyatikleri yüzünden hayatından olmuş masum insan. ailesi için allahtan büyük sabır diliyorum.

-minibüsçü rantı-

olayın birincil suçlusunu herkes biliyor. şoför. ama gerisini kimse düşünmüyor. kiralık minibüsleri hayvan taşınan kamyonlar gibi kullanıp insan hayatını hiçe sayarak çalıştıran bir güruh pendik kadıköy hattını mahvetti. senelerdir isyan ediyoruz.

bu adamlar pendik kadıköy hattına geldikleri sene durak kahyasını öldürdüler. şoförler odası korkudan durağı kendi haline bıraktı. öldüren hapse girdi, azmettirenler onlarca minibüs kiralayıp hepimizin adını kötüye çıkardı, yetmezmiş gibi güzergah boyunca değnekçi koyup tehditle para topladılar.

ama bu adamlar hakkındaki şikayetlere kulak tıkayan emniyet, ibb ve şoförler odası bu kızı öldüren adi heriften daha da suçlu.

hat bu şeref yoksunlarından önce de ahım şahım bir yer değildi ama artık yolcuları, şoförleri ve plaka sahiplerini tehdit eden bir yapı kazandı. yol boyunca can güvenliğimiz yok. bonzaiyi çekmiş değnekçinin teki bahşişi beğenmeyip şoförün veya bir yolcunun gırtlağına çakı saplayabilir.

baba yadigarı minibüsü iki senedir çalıştırıyorum. yaşı benden hayli büyük, emeklilik için gün sayarken ailesi ve evi barkı için çalışan iki şoförüme orospu çocuğu diyenlere inat kimsenin burnunun kanamadığı, 2 hatalı park hariç ceza gelmediği iki yıl geçirdim. bu iki senede belediye bu kız gibi kaç kişinin ölümüne sebep olan bu şerefsizlere zerre yaptırım uygulamadı. bence hassasiyetlerinizi harekete dönüştürmek için küfür etmekten daha ileri gitmeyi düşünmelisiniz.
  • minübüs denilen ilkel araç 2018 yılında ülkenin en önemli şehrinde kullanılıyor ya ben asıl ona yanıyorum. kullanılmayı bırak baya baya rant dönüyor bu ilkelliğin içinde "arkadan uzatmayan var mı"
  • beşiktaş'ta köprüden uçup öğrencilerin üzerine düşen minübüs şöförünün başına ne geldiyse bu ite de o uygulanır. ceza filan almaz, biraz yatar dinlenir.
  • trafikte yerine getirilmesi gereken hiçbir sorumluluğunun farkında olmayan, buna rağmen hiçbir yaptırıma mağruz bıkarılmayan ilkel, bencil, cahil bir minübüs şoförü tarafından katledilmiş genç kızdır. bu şahıs, hergün pek çok insanın hayatlarını emanet ettiği (daha doğrusu ülkenin rezil toplu taşıma sistemi yüzünden zorunda bırakıldığı) zilyonlarca minübüs şoföründen sadece biridir. minübüs rantının sona ermesi gerektiğine sonuna kadar katılıyorum.
  • henüz hayatının baharında solan bir çiçek beyza solmaz. ne büyük bir acı, omuzlarım çöktü. ailesinin yaşadığı acıyı tahayyül etmek dahi imkansız. sabır diliyorum acılı ailesine, sabır diliyorum tüm bu acıyı yüreğinde hisseden hepimize. keşke yapılacak bir şeyler olsa ama ne yazık ki yok. yine müsabık yasalarımız devreye girip, bir süre sonra; henüz ıslah olmadan salacak bu eli kanlı canileri aramıza, yollara. peki biz nasıl salalım yavrularımızı bu halde sokaklara?