şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tuhaf bir deneyim olur herhalde. illa ki vardır ekşici piçlerin içinde bu şekilde bir olaya yeltenen. zaman zaman aklımdan geçiyor bu tür bir şey. ha bulaşık yıkattılar, götümü siktiler, postumu deldiler filan diyenlere inanmamak lazım. abi mekan dediysem o kelimedeki nüansa takılma sen, lucca'dan filan bahsetmiyoruz. bildiğin bizim mahalledeki kebapçı halim usta'dan bahsediyorum. yemeğini afiyetle yedin. içeceğini bir güzel içtin. üstüne orta şeker bi kahve getirdiler. öyle de güzel doyurdun karnını. sıra geldi hesap ödemeye. kalktın kasaya gittin. olaya bak şimdi;

- usta gerçekten kebabınız müthiş olmuş. hele yayık ayranın lezzetini kolay kolay unutamam sanırım. kahve de üstüne öyle bir güzel gitti ki offff diyorum.:) ellerinize kollarınıza sağlık ustacım. her şey muhteşemdi. çok teşekkür ettim. iyi günler kolay gelsin..
  • mekanda çıkış kapısı döner kesilen bölüme yakınsa, göt yanaklarını rehin bırakmakla sonuçlanabilir.
  • mekan sahibi ;
    - "oğlum akşama eve geç kalma" diyorsa pekala mümkündür.
  • bugün dalgınlıkla yaptığım iş. birkaç yıldır sürekli gittiğim berberimle tıraştan sonra bayramlaşıp teşekkür edip basıp çıktım o da bir şey demedi ne desin çocuk. on dakka sonra geri gelip parasını ödedim. olur yani insan hali.
  • acziyet ya da prestij göstergesi sayılabilecek davranis.tesekkur edecek kibarlikta bir alacakli da olabilir.olabilir. (bkz: sike sike)
  • şöyle bir anımı akla getirendir.

vakt-i zamanında lise 2ye mi giderken ne, ilk defa bir kız arkadaşımla bir pub'a gitmiştik. bir çocukla kesişiyordum ve bu o zamanlar çok başıma gelen bir şey değildi. heyecanlıydım, bir adet efes içtiğimden de kafam biraz bulanıktı. arkadaşımın da öyle.

tuvalete gittik geldik, arkadaşımla sözleşmiştik, çocukta çok etkileyici bir izlenim bırakacaktık, özellikle ben saçlarımı savurup yanından geçip hiç suratına bile bakmayacaktım!! böylece çocuk bana aşık olabilirdi belki hem? öyle de yaptık, mekan sahibine herşey için teşekkürler,iyi akşamlar dedik çıktık bir hızla, sanırım fazla da hızlıydık, arkamızdan şeyy diyen mekan sahibi, parasını alabilmek için yarım sokak kadar arkamızdan koşmak zorunda kalmıştı. sonra mekana geri dönüp, paşa paşa cüzdanlarımızı çıkarıp paramızı ödemiştik. paramız da tam çıkışmamıştı üstelik. :(
  • sik sik para vermeden yemek yiyorsaniz - ornegim yemekhanede- gayet de olasi bi durumdur. ustunu giyer cikar gidersiniz, arkanizdan kosar adamlar...