şükela:  tümü | bugün
  • bunu söylemek çok zor gönül dostları. neden zor? çünkü dil dönmüyor. bu bir de kısa hali. sen "teşekkür ederim" diyesiye kadar adam üsküdar'da nalbanta varıyor.

bak bir "thanks" olsun, "danke" olsun, "merci" olsun iki dil hareketiyle çıkarıveriyorsun ağızdan. ama "teşekkürler" ne lan? mesela sağol var bir de, ama o da çok, ne biliim, böyle bir mıymıntı kalıyor. saol şeklinde çıkıyor zaten ağızdan. "ao" sesi var yani. o ses başka nerde var? evet bildiniz, "amnagoyim"de. sağol derken bir iki harf yanlış duyulsa amnagoyim demiş oluyorsunuz. e noldu, yediniz topuğunuza mermiyi.

ben buradan türk milletine sesleniyorum: şöyle hem söylemesi kolay, hem sevimli hem de sıcak bir kelime bulalım teşekkürler yerine. mesela "fırke" diyelim. ecnebi de kolay öğrenir. bak diyalog:

- ay çok fırke
    + bişey deil yeenim

nasıl oldu? olmadı. niye çünkü yeenim dedi ayı ya. allah belasını versin istemiyorum lan böyle dil :(
  • doğru yorum yapmak, bilmeden konuşmamak, önyargılardan uzaklaşmak ümidi ile albümü baştan sona çok kez dinledim..aşkın dili'ni dinliyorum hatta şuan..
    beklentimi nötrleştirmiştim.. sonuç, ucuz sözler, düz doyurmayan melodiler..şaşırtmadı beni..teşekkürler sinan ve hande yeni bir şey söylemediniz!
  • yanlış kullanımdır. teşekkür zaten başlı başına çoğuldur. doğrusu; "teşekkür ederim" dir. bu şekilde telafuz edilmelidir. teşekkürler diye bir kelime öz türkçe de yoktur.
  • bu kelime kadar kullanıldığı yer itibariyle ironik bir kelime var mı bilmiyorum. daha da dibe bakıldığında içinde bir kestirip atma, haykırış, sıkıntıda da çoğunlukla küfür ihtiva ediyor.

-hocam bu dersi veremezsem okul uzayacak cidden, çoluk çocuk yaş haddi de hak getire. +çalışsaydın?
    -valla çalıştım hocam.
    +yapabileceğim bir şey yok.
    -hocam ama...
    +teşekkürler faruk!

-ehliyet ve ruhsatınızı uzatın.
    +hayır mı memur bey?
    -hız sınırını aşmışsınız cezai işleminiz var lütfen arabadan inin.
    +hız mı? hacı murat bu memur bey, istesem de arabaya hız..
    -lütfen arabadan inin!
    +memur bey bu aracın yokuştan aşağı salsak yine gitmez
    -ellerinizi görebileceğim şekilde direksiyonda tutun!
    +teşekkürler memur bey

+ve sayın seyirciler son seçimlerde akp %47'nin üzerinde oy alarak yine meclisin büyük çoğunluğunu oluşturdu. teşekkürler türkiye.
  • hande yener'in son günlerde her radyo istayonunda çalan şarkısı. güzel şarkı. duysusal şarkı...

tanıdın zannettin beni 3 yılda
    bitmez hiç farz ettin, yalan aslında
    iyi günde sen, kötü günde sen
    nasıl desem! teşekkürler, teşekkürler

ayrılık aşkın sessiz kardeşidir
    kim kimin bilmem kalpte son eşidir
    bunca yıl seninle geçti ve son kez
    teşekkürler, teşekkürler

ne yaparsan yap, her zaman iyi ol
    ne olur durdur hüzününü
    bilirim korkma ilk gün hep zordur
    son lafım budur;
    teşekkürler, teşekkürler ...

http://www.youtube.com/watch?v=imgqwoh3vcm
  • muthis bi duygusu olan muthis bi sarki. hande yener icin iki lafimdan ikincisi buydu. birincisi ise ''armagan'' .
  • vasat hatta kötü bir kliple ödüllendirilmiş vasat bir hande yener albümüdür.
    klibin 2.12 civarlarında sinan akçıl kepekleriyle gözlere şenlik yaşatmıştır.*
  • daha kötüsü gelene kadar en kötüsü bu klibi. sanki bir doğa belgeselinin arkasında çalıyor bu fena olmayan şarkı.
  • hande yener & sinan akçıl cooperation. bunu yazarken bile tiksindim yemin ederim. ama bu şarkının şukusunu verdim, yoklukta dinlenir.
  • fazlasıyla acıtan şarkılardan.çok ayrı bir yeri var hayatımda.o nasıl sözlerdir öyle harbiden içime işliyor.ben de herşeye rağmen
    ne yaparsan yap her zaman iyi ol...
    diyorum öyle de diyebilmeli zaten insan.karşındaki her ne kadar buna değmeyecek biri olsa da diyebilmeli...
    sinan akçıl dinlemekten hiç hoşlanmam aslında büyük bir rahatsızlık verir bana ama şarkı o kadar hoş ki o bile rahatsız etmiyor beni.teşekkürler hande elektronik denilen tarzı bırakıp acı veriyor,armağan tadında böyle bir şarkı daha yaptığın için..
    teşekkürler,teşekkürler,teşekkürler...