şükela:  tümü | bugün
 • kadınlara "tesettür" uyarısı yapan gruba sert tepki: "defolun buradan"
  ankara kızılay’da sarıklı cübbeli bir grup, kadınları tesettür konusunda uyaran bildiri dağıtınca bazı halkevleri üyesi kadınların tepkisiyle karşılaştı.

  ankara kızılay’da sarıklı cübbeli bir grup, kadınları tesettür konusunda uyaran bildiri dağıtınca bazı halkevleri üyesi kadınların tepkisiyle karşılaştı.

  sendika.org'un haberine göre kadınların nasıl giyinmeleri gerektiğine dair bildiri dağıtıldığı haberini alan halkevleri üyesi kadınlar, bildiri dağıtan gruba müdahale ederek “ensarcılar, dinciler işte burada. siz bize nasıl giyineceğimizi, nasıl yaşayacağımızı söyleyemezsiniz. defolun buradan.” dedi

  tepki üzerine bildiri dağıtan grup geldikleri araca binerek uzaklaştı.

  “tesettüre dikkat edelim hanımlar” başlıklı bildiride, "kömür kapının önüne bırakılır ama elmas evin en gizli köşesine saklanır. çünkü örtü kadının değerinin göstergesidir... lütfen hanımlar örtünmek önemlidir" gibi ifadeler yer alıyor. ayrıca islam'da tesettür ile ilgili ayet ve hadisler aktarılıyor.

  http://odatv.com/images/resimler/untitled-3(1).jpg

  video

  iran mı zannettin lan burayı malak dinci? adamı sikertir işte öyle cumhuriyet kadını!

  (bkz: sıkıyı görünce anında toz olan yobazcıklar)
 • hala umut var. kesinlikle hala umut var ben bu haberi gordukten sonra bunu anladım. kadınlar artık haklarını bilmeli, bu orospu çocukları tarafından ezilmemeli, kole olmamalılar artık.

  ki her sey disinda kuran'i kabul eden kadınların bunu nasıl kabul ettikleri dahi çok garip. yani senin ozgurlugunu kisitlayan ve gercek olmayan bir din var, hic sorgulamadan bunu kabul ediyorsun? sacmalik. ciddi anlamda.

  umarım ki bu hareketi sadece o kadınlar degil, turkiye'de yasayan butun kadınlar yapar.

  ozgurluk icin atilmasi gereken adimlardan birini atmis olan kadinlardir.
 • fikir, ifade, propaganda ve savunma hürriyetini sadece kendileri için var zanneden faşistçe saldıran-sataşan kadınlardır.
 • sozlukteki bazı orospu çocuğu ak trollere dert olmuş olay. ananızın amına girsin.
 • iki dakikada beynimi siktiler. tebliğci hacıları örnek almaları gerekiyor. biraz sakin olun. bağırmayın amk ya.
 • kadıköy sahilinde her gün bildirileri ile kafa siken solculara ses çıkarmayan sözlükçülerin işin içine islam girince sanki tecavüze uğramış gibi tepki gösterdiği için destek verdiği kadınlar. hani ifade özgürlüğü vardı canısı? sadece solculara mı mahsus bildiri dağıtmak? sizin özgürlük anlayışınız bu kadar işte.
 • bütün özgürlükler başkalarının özgürlüğünü etkileme sınırına kadardır. bu psikolojik olarak, kadınların hayat tarzına ve dolayısıyla özgürlüğüne müdahaledir. kapalı kadınlara "açılın" demek ne kadar ifade özgürlüğü olmayacaksa, kadınlara "kapanın" demek de aynı şekilde ifade özgürlüğü olmayacaktır. önce bunu kafanıza sokacaksınız.

  dolayısıyla iyi yapmış kadınlardır.

  bir iki entry daha okuyunca daha basit anlatma ihtiyacı duydum: mesele bildiri dağıtılması değil, yaşam tarzına müdahale içeren söylemlerin yazılı olduğu bildirinin dağıtılması. bilin istedim.

  hala şapka kanunu muhabbeti yapan bireyleri görünce dayanamayarak eklemek istediğim birkaç şey var: insan hakları temelindeki özgürlük kavramı dünyada insan hakları evrensel bildirisi'nin 10 aralık 1948 tarihinde paris'te kabul edilmesiyle yayılmaya başlamıştır. elbette ki bunun öncesinde, bu bildirinin oluşmasının önünü açan olaylar yaşandı ancak hepimizin malumu olduğu gibi 1950li yıllardan sonra dünyada kişisel özgürlük kavramı dalga dalga büyüdü ve bugünkü noktaya geldi. 1925'te çıkan şapka kanunu ise yeni kurulan cumhuriyeti, osmanlı'dan ayırabilme, farklı olduğunu anlatabilme mantığıyla gelmiş olup zaten bu ayrım oluştuktan ve cumhuriyet yaş almaya başladıktan sonra herhangi bir şekilde uygulanmamıştır. sanırım sadece 2 yıl önce falan kalktı zaten. yani sanki 80lerde, 90larda, onu bırakın daha da eskilerde şapka takıyormuş gibi davranmanın manası yok. biz de aynı ülkede yaşıyoruz yahu. abartmayın.
 • "... siz bize nasıl giyineceğimizi, nasıl yaşayacağımızı söyleyemezsiniz. " denilmiş.

  evet çok doğru. bu ülkede şapka kanunu diye bir durum hiç olmadı zaten. he ama o zaman anadolu halkı çok geriydi öyle böyle değil.

  muhtemel yaftalar için akp'nin amk. size bir şey olmasın.
 • fikir ve ifade özgürlüğü sadece bizim içinmiş. barbarcaymış falan. kardeşim sen nasıl yaşamak istiyorsan yaşarsın üstelik yaşadığın biçimi herkesle de paylaşabilirsin. lâkin yok başını ört yok bunu giyme gibi söylemlerle insanları uyaramazsın. haddini bil.
 • az bile yapmışlar.

  "omo ofodo ozgorlogono ongolloyorlor" diyen mal değnekleri siktir olsun gitsin.