şükela:  tümü | bugün
  • bu aralar sağda, solda çokça duyduğum bir cümle,

falancanın kızı teseetüre girmiş,
    aaa duydunmu bak falanca karısını tesettüre sokmuş,
    gibi gibi...
  • girenden çok etrafındakilerin böbürlendiği, gururlandığı, kendilerine pay çıkardığı olay.
  • halloween bayramının türkiye'de can bulması anlamına gelir.
  • (bkz: danaya girmek)
  • (bkz: deveye girmek)
  • türban bayramı ritüeli.
  • bir kadının (eğer zorla tesettüre sokulmuyorsa) aşağı bir varlık olduğunu kendi rızasıyla kabülüdür.

erkeğin kendisinden tahrik olma sebebini kendi vücudunda aramak, kendini kötü, tahrik edici, ıslah edilmesi-gizlenmesi gereken bir varlık oldugunu kabul etmek demektir.
  • ben ilkokuldayken kuran kursuna gittim. sonra hocamı cok sevdim, basımı kapattım, cıkarmam diye tutturdum, hocam gibi olacaktım. bunun uzerine beni kuran kursundan aldılar.
    miniler dekolteler giyen bir kadınım ama tesetture girmek bana cok uzak gelmiyor.
    birkac ay evvel kuran kursuna yazıldım, sonra korktum kendimden, gene etki altında kalırım, kapanırım filan dedim. zira tam bir kucuk kız cocuguyum, sevgi bagıyla bana yaptıramayacagın sey yok.
    oldum olası vucudunu kullanarak kendini ifade etmek sevdigim bir sey degil benim. giyimimle dikkat cekmeyi sevmem. o yuzden oyle aman aman bir fedakarlık gibi gelmiyor bana tesettur. ama tabi modern modern yasarken teseture girmezsem iyi olur sozluk. tanrım bana akıl fikir ihsan et. -gulucuk de gulucuk- bende biraz eksik de....
  • bir sene önce okuldaki bir kızdan aldığım tavsiye.

"bak aslında böyle başımız açık gezmemiz çok günah, en kısa zamanda kapanmalıyız." demişti, "düşünmüyorum" dediğimde kınayan bakışlar atmıştı bana.

şimdi her yerde mini şortlu, poposunu zar zor kapayan elbiseli fotoğraflar paylaşıyor.

ama ben günahkarım, çünkü "düşünmüyorum".

çünkü bir gün yapmayı düşünmek, günah olduğunu düşündüğünüz şeyi iç rahatlığıyla gerçekleştirmek için bir sebep.

çünkü yurdum insanı...