şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda dikkatimi çeken hadise.
  tesettürlü kızların arkadaşlarıyla birlikte bara gelip hoplayıp zıplayıp eğlenmeleri ve bunu kimsenin yadırgamaması, beni hem sevindiriyor hem de düşüncelere sevk ediyor. gerçekten gelecekte farklılıkları bir kenara bırakan bir nesil mi yetişiyor, yoksa artık kimsenin başka biriyle uğraşacak takati mi yok? ya da (örnek bulamadım şuan) tam tersi bir durum olsa, tesettürlü kızlar aynı olgunluğu gösterirler mi?
  kafamda deli sorular.

  not: yer antalya.

  edit : o sırada barda ne yaptığımın konuyla alakası olmadığından, o kısım çıkarıldı.
 • sana ne size ne bize ne abi aşın şunu ister çarşaf giysin ister bikini ister giyinmesin hür irade ulan!
 • tesetturlu kiz fantazisi olanlarin hedefi olacaktir.
 • banane sanane onane bizene sizene onlarane abi abla dayı hacı bilader ister çarşaf giysin ister çikinovski isterse çırılçıplak dolaşsın hür irade ulan!
 • şimdi, kimsenin laf söylemeye hakkı olmadığı kızdır öncelikle ki muhafazakar bir erkek olarak çok haz etmesem de ben de pub ya da barlara girerim eğer yanına gideceğim insanlar alkolde diretiyorlarsa. ben bu mekanlarda alkolsüz içecek bulurum ama bu insanlar benim her zaman takıldığım mekanlarda alkollü içecek bulamazlar.

  diğer taraftan bir tezat yaşayan kızdır inancına göre alkolden geçim sağlayan bir kişiye/tüccara/dükkana ancak son çare olduğunda gitmelidir fakat eğlence zaruri değildir, o halde bu mekana girmesi caiz de değildir.

  edit: suserlardan çok tepki geldi, arkadaşlar ben bu entryi bu olguyu normalleştirmek için girmedim. başı kapalı kadına mekruh olan elbette ki bana da sana da mekruh. benim amacım sadece insanların bu tezatlara rağmen gitmeye karar verebildiği noktasına dikkat çekmek idi. gerisi giden kişiyle allah arasında.
 • beş vakit namazı sallamayan ve kendini cihad ehli diye tanımlayan dingiller varken, ne denilebilir ki?

  boş gaz tenekesi çok ağır olur; gerek yok. belki boş kola kutusu olabilir; etiket var ama içi boş!

  tıpkı faiz'e haram diyip, fetvaları alıp, faiz'in adını değiştirip aklınca minareye kılıf uyduran islami bankacılık tezgahı gibi..!

  'geçen yine kahrolsun israil diye bağırıyoruz arkadaşlarla ama israil hiç kahrolmuyor, aksine daha da güçleniyor mustafa hocam.'
 • goz zevkini bozar, ortami anlamsiz bir sekilde gerer, huzursuz bir atmosfer olusturur.
 • barın tesettürlü kızla eğlenmesidir.