*

şükela:  tümü | bugün
 • geyikcilerin, tarti$macilarin, berberde tra$ olanlarin, yetkililerin, ilgililerin, devlet buyuklerinin default olarak on geldigini du$undugu genclik ce$idi...
  tembelligi ortme araci bir yandan, dogruluk payi var ama ba$liktaki kadar buyuk degil ote yandan.
 • "elinden bir tutan olsa" dünyayı sallayacak gençlerdir...

  (bkz: elimizden bir tutan olsa)
 • her milletin belirli yonlerde yetenek dagiliminin oldugu dusunulurse butun rekorlarin kirilmasi bir hayaldir ancak yine de bircok basari elde edilecegi bir gercektir. elbette tesis yapilmasi da bir yere kadar etkili olacaktir. her yere esit sayida tesis yapilmasi ya da insanlarin bu tesislere bile gidecek paralari olmamasi ayri bir sosyal sorundur.
 • sivil toplum anlayisinin gelismedigi ve birey olma bilincinin evrimini tamamlayamadigi turk toplumunda herseyin devletten beklenmesi sendromu. kardesim kimse sana git bowling rekorlari kir, rugbyde dunya birincisi olmazsan ulkeye donme! demiyor ki tesis bekliyorsun, illa da rekor kiracam diyosan atlet ol futbolcu ol, gures tut, pinpon oyna..fazla maliyet gerektirmeyen ve tesis olmadan yapilan sporlar da var, hem zor sartlar altinda elde edilen basarilarin da ayri bir ehemmiyeti ayri bir tadi var.

  bakiniz elin afrikasinda kerpicten ev bile yok ama her bi finish cizgisine ilk varan bu milletin evladi degil de kimdir?
 • tesis de olsa spor bilinci gelismemis gelistirilememis, okullarinda beden egitimi derslerinde takla atmakla amuda kalkmakla sporcu olunabilecegi dusuncesi nedense hala kabul goren, disiplin bilgisinden uzak, olsa olsa sms yollamaktan parmak kasi yapmak hususunda yol katedebilen kimi ulkelerdeki yaygin soylem.
 • şimdilerde genç olmamasına rağmen yılmaz vural'ın da bu kategoriye dahil edilmesi şart gibi görünüyor. ne de olsa hepimizin de bildiği üzre bu adamçağız gençlik yıllarından bu yana en kral tesis ortamı olarak gördüğü fenerbahçe'yi adeta ulaşılması zor fakat bir o kadar da yoğun fantezisi olarak kabullenmişmiş bulunmakta ve "fenerbahçe'yi bana verin 5-10 sene üst üste şampiyon yapayım" gibilerinden "yüksek uçuş" sayıklamalarıyla yanıp tutuşmaktadır.