• (bkz: tesla bobini)
 • command and conquer adlı oyundaki bir tank türünün kullandğı aygıt.
 • command and conquer serilerindeki piyadeler karsi en etkili savunme yapisi. cozart diye kizartir menziline girenleri.
 • red alert 2 de aslında red alert 1 e oranla çoq daha güçlü olabilen ve piyadeyi 1 seferde en kral tankı 2-3 seferde cozurt diye yakan,uzaktan gören diğer üniteleri yusuf yusuf osurtan soviet structure ıdır...
  ancak ra2 de teslaları şöyle güçlendiriyoruz =>tesla trooperları alıyoruz tesla coilin üstüne tıklayıpp bırakıyoruz onlar kendilerinde de bulunan gazı katbekat şekilde teslacoil e aktarıyorlar...
  bence 30 tane prism tower dikmekten daha iyidir...
 • c&c serilerinde ruslarin vazgecilmes silahi ve savunmasi olan olay. ne yazik ki bole bir silah henuz mumkun deil cunku gercek tesla coilleri belli bi hedefe yoneltmek mumkun deil.
 • red alert oyununda görebileceğiniz, etrafına belirli bir mesafede biri yaklaştığında bilmem kaç bin volt elektrik gönderip onu kömür haline sokan savaş hedesi. bi e-mail'de nikola tesla'nın hayatını okuduğumda tesla coil gibi bir savaş aletinin gerçekten de var olup olmadığını merak ettim, yokmuş galiba
 • eger us girislerine 3 -4 tane kurup duvar ile korursaniz degmeyin keyfinize duygusu yaratan ustun savunma aracidir. tank versiyonu kifayetsizdir.
 • tek prism tower'a gore gucu sadece %10-%20 falan yuksek olan, ancak piyade saldirilarinda bu fark %100'e cikan aractir. yani iki prism tower bir tesla coil yapar.
  cunku prism piyadeye cakti mi tek centik kirmizi kaliyor ama ölmüyor. prism ikinci vuru$u da yapmak zorunda kaliyor. ancak tesla coil tek kalemde alir piyadeyi.
  dolayisi ile tesla coil ozellikle oyun ba$inda rus tarafi icin avantajdir. ancak sirali dizildiginde, prism towerlar toplu cali$tiklarindan farkli avantajlar sunarak tesla coila yakla$irlar. hatta gecerler bile. ozellikle cok seri mouse ve klavye hareketleri ile saldirida structure yonetmekte zorlaniyorsaniz prism tower'lardan zayiftir. toplamda guclu olsalar da bagimsiz attiklarindan her zaman muspet sonuc vermezler.
 • ozellikle red alet 1 versiyonunda karsi guclerin piyadeleri ile yasadigi dialog cok eglenceli olan savunma silahidir.

  tesla: vuuuuupppppp, cazzzzzz
  piyade: aaaaaaaaaaa!!!!

  oyunun kurulu oldugu klasorde bir ini dosyasi var, o dosyanin icinden ilgili satiri bulup teslanin menzili ile oynayabiliyorsunuz. bu da 10 sene oncesinden bir ek bilgi olsun.
 • yaygın kullanımı için (bkz: dızzlatan tower)
hesabın var mı? giriş yap