şükela:  tümü | bugün soru sor
 • daha onceden adinin model e olacagi konusulan ama ford'un model e'nin isim haklarina sahip olmasindan dolayi model 3 olarak adlandirilacak olan 2016 yilinda tanitilip 2017 yilinda satisa sunulmasi planlanan tesla modeli.

  model s'den yuzde 20 daha ufak olup bmw 3 serisi, mercedes c serisi, audi a4, lexus is gibi orta sinif premium sedanlara rakip olacak. fiyatinin (amerika icin) 35-40 bin dolar araliginda olup 200 mil (320 km) menzile sahip olmasi hedefleniyor. tesla'nin bas tasarimcisi model 3'un, ufaltilmis bir model s olmayacagini soylemis, kendine has bir dizayni olacakmis.
 • 2016 mart'ında tanıtılacağı söyleniyor.

  http://www.1000kw.com/…ecek-mart-yuzunu-gosterecek/
 • şu aralar alma hayalleri kurduğum tek şey. elektrikli olması nedeniyle yurtdışındaki fiyatların 1.25-1.5 katına kadar bir fiyatla alabileceğimizi düşünüyorum. next iphone bence bu araç olabilir. benden size söyleyeyim.

  (bkz: #58149041)
 • tesla'nın "mass market" için geliştirdiği araç. model s'ten %20 daha küçük olacak ve 35 bin dolar civarı olacak deniyor. türkiye fiyatı nasıl olur bilmiyoruz ama elektrikli araç ötv'leri değiştirilmezse mercedes ve bmw'nin baya canını yakacak.

  (bkz: tesla model y)
 • ford'un sex'i ve sexy'i sevmemesi neticesinde tesla'yı zorladığı isimlendirme.
  tesla'yı s3x ve s3xy'e mecbur ettiler zira 2000, 2002 ve 2013 yıllarında başvurdukları patent başvuruları var model e adıyla. bu sebeple elon musk ford hakkında "ford seksi öldürdü" gibi bir açıklama yaptı.

  diğer noktaya gelirsek bu araçla birlikte ve bunun yanında kurmakta oldukları milyar dolarlık batarya fabrikasıyla (tesla gigafactory) senelik 500 bin araçlık satış rakamları hedefleniyor s3xy serisinde. 2020 yılları dillendiriliyor ki şimdiye kadar birçok dediklerini yaptılar.
  elon'un ve doğal olarak tesla'nın üstünde en çok durduğu şey bataryalar. powerwall, yeni modeller, ucuzluk vs derken daha da değişecek anlaşılan elektrikli araç sektörü.
 • amerika'da 25-35 bin dolar civarı bir rakamdan satışa çıkacağı konuşuluyor. imkansızlıklar ülkesinin bir ferdi olarak, ağlayacağım...
 • geliyor.

  daha çıkmadan sesleri duyulmaya başlandı bile; chevrolet bolt, faraday future, uzun menzilli bmw i3, porsche mission e, mercedes'in daha adı olmayan arabası, ve volkswagen budd-e ile audi e-tron quattro

  daha da sayarım ama ortamlara model s ile salınan korku fena. ve daha sadece 2016 yılının başındayız. yıllardır temcit pilavı gibi duyduğumuz "elektrikli arabalar geleceğimiz" muhabbeti, petrol fiyatlarının tarihin en düşük seviyelerinde olduğu zamanlarda en yakın!

  at fav'a bekle buralar karışır 31 mart'ta.
 • yüzde yüz elektrikli araç olduğu için farklı ötv oranlarına sahip olan araçtır. toplam gücü 121 kw'nin üzerindeyse en üst dilimden yani %15'ten ötv'lendirilir. üstüne de kdv eklenir yani;
  35000$+%15ötv=40250$= ötv'li fiyat
  40250$+%18kdv=47495$= plaka vs hariç satış fiyatı

  sonuç olarak 47495$'a ülkemize gelebilecek otomobildir. kuru 2,95 alıp tl olarak yazarsak 140.000 tl yapıyor. yani 1.6 tdı passat parası. (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
 • hakkinda cikan en son duyuru sudur:

  we’re excited to share more details about our model 3 unveil plans. we’ll be live streaming the event on tesla.com beginning at 8.30pm pdt on march 31. tune in to join in the experience. we can’t wait to show you what we’ve been working on.

  reservations for model 3 begin on march 31st worldwide. there are two ways to make a reservation. the first, which will allow you to get a better spot in the queue, is to visit your local tesla store when it opens on march 31st. second is to make a reservation online at tesla.com when the live unveil starts at 8:30pm pdt.

  ın order to be as fair as possible, there will be a different queue for reservations in each region. and as a thank you to our current owners, existing customers will get priority in each region (one priority reservation for each tesla they own). for those who aren’t tesla owners yet, this means the fastest way to buy a model 3 is to buy a model s or model x.

  model 3 production is scheduled to begin in late 2017. when production begins, we will begin deliveries in north america starting on the west coast, moving east. as we continue to ramp production, we will begin deliveries in europe, apac and right-hand drive markets.

  thank you for your continued support!