şükela:  tümü | bugün soru sor
359 entry daha
  • çirkin mi? oğlum şaka mısınız lan yoksa 30 yıllık arabalarınız mı var? camlarını çevirerek mi açıyorsunuz hala kdkdkdld

eğer minimalism bir araba modeli olsaydı kesinlikle tesla motors olurdu. elektrikli olmasını geçtim aynı tasarımda dizel bir araba olsaydı kesinlikle performansına çok takılmadan satın alırdım.ama işte yeni türkiye falan..
  • tata hindistan, mahindra hindistan, geely çin menşeli firmalar.
    chevrolet, dodge, vb. de amerikan markaları.

araba dizaynında herhalde 100 yıldır olduğu gibi avrupalılar hepsinden daha ileride, ben de onu kastetmiştim.

evet teslalar da güzel değil, abartılı.
    asla bir audi, bir volvo olamayacaklar o açıdan. ama muhtemelen arabanın dış görünüşü ikinci planda pazarlama açısından. dediğim gibi amerikalılar zaten alışık çirkinliğe, gözleri görmüyor bile bizim gördüğümüz şeyleri.
  • çok hızlı çıkış yakaladı ama erken tıkandı gibi geliyor.
  • erken tikanmis, napti da erken tikandi acaba? iflas mi etti, siparisler iptal mi oldu? yeni model mi cikaramadi? tuketiciler araclardan mi memnun degil?

tum bu sayilan konularda son derece yuksek musteri memnuniyetine sahipken valla tam olarak ne yapti da "tikandi" cok merak icerisindeyim.
  • erken tıkandı dediğin firma araba yetiştiremiyor müşteriye. ata sporumuz olan "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma" konusunda çığır açtınız, tebrikler.

tesla'nın vizyonunda, teknolojisinde falan bir sorun yok. biraz pazarlama ve çokca yönetim sıkıntısı var sadece.
  • bak bu tesla'ya bok atan kitle kesin ayfonoğulları'ndan ha. aynı tümör var bunlarda idrak yolları enfeksiyonuna neden olan. "eski köye yeni adet getirmeyin lan" kafası işte.

geleceğin teknolojisi elektrik aga. dizelleri kaldırıyor kullanımdan elin oğlu. (başta iskandinavlar) e bu ne demek? benzinin de ömrü fazla değil demek. tesla balya balya para istif ederken sen de sinirden kendini skersin artık.

*: bir deha tarafından kurulan, 10 seneye piyasa değeri çılgın atacak şirket.
  • bence gereksiz ve saçma bir girişim. arabanın pili akarsa ne olacak düşünmüşler mi acaba?
  • 2028'de etkileri hissedilmeye başlanacak olan petrol krizi'nden sonra tesla motors'un piyasa değeri 8-10 trilyon dolar arası olacaktır. sadece iphone kadar tesla satıldığını hayal edin.
13 entry daha