şükela:  tümü | bugün
 • yataş'ın uyku kalitesini %99'a çıkarttığını iddia ettiği yeni yatak tasarımı. manyetik ipliklerle örülmüş tesla kumaştan yapılan yatak, vücutta oluşturduğu manyetik alan sayesinde melatoninin düzenli salgılanmasını sağlıyormuş.

  merak ettiğim şeyler şunlar:

  1- manyetik ipliğe bu özellik nasıl kazandırılmış? bildiğimiz gibi bir manyetik alan oluşturmak istiyorsak buradan elektrik akımı geçirmemiz gerekiyor. yatakta bu nasıl gerçekleştirilmiş, iplik nasıl manyetik olmuş?

  2- oluşturulan manyetik alanın şiddeti nedir?

  3- vücudun uzun süre düşük de olsa manyetik alana maruz kalmasının negatif başka etkileri olabilir mi? bu araştırılmış mı?

  biraz araştırdım ama ayrıntılı bir bilgiye ulaşamadım..
 • (bkz: şimdi reklamlar)

  1,5 yıldır kullandığım ve çok memnun kaldığım yataktır. firmanın iddaası nedir bilmiyorum fakat o dönem zaman sıkıntısından dolayı hızlı tedarik süresi sağladıkları için almıştım. ardından geçen sürede gerçekten doğru bir tercih yaptığımı farkettim. yorgun ve bel/sırt ağrılarıyla uyanma derdi bitti. yataktan beklenti kişiden kişiye değişir, yatak sert de değil yumuşak da değil, fıtık benzeri sıkıntısı olanlara önermiyorum fakat sağlıklı biriyseniz önerebilirim.

  almayı düşünüp de yorum arayan arkadaşlara tavsiye ederim. alternatif için de yatsan yataklarını önerebilirim. kaliteli ve sağlam yataklar üretiyorlar.