şükela:  tümü | bugün
  • bir türkün twitter üzerinden elon musk'a "tesla roadster türkiye'ye ne zaman gelecek?" diye sorması sonucu, kendisinin bizzat twitter hesabı üzerinden verdiği müjdedir.
    hatta lansman için kendisi de türkiye'ye gelecekmiş.
    "ülkenizi seviyorum." diye eklemeyi de unutmamış; elon kalp ben.
    kalpleri kazanırsan, parayı da kazanırsın tabi.
    not: özelden atılan mesajlara bile cevap vermeyen sıradan (hatta tanıdığınız) insanlar varken, koskoca elon musk'ın dünyanın bir ucundan kendisine soru soran bir kişiye genele açık şekilde cevap vermesi hem de bir planını zamanından önce açıklaması bence takdir edilesi bir hareket. hiç pr çalışmasından ibaret demeyelim, böyle bir reklama muhtaç olduğunu sanmıyorum. kampanya esnasında da pekala sevimli bir imaj yaratabilirdi. pr çalışmasıysa da çok başarılı. ya soru-cevap olayı önceden düşünülüp uygulanmış ya da gelen soru üzerine musk olayı spontane bir pr çalışmasına çevirmiş. ben daha önce dünya çapında bir teknoloji patronunun türkiye'de ürünlerini satsa bile bizden birine cevap yazdığını anımsamıyorum.
  • geliyor gönlümün efendisi... gerçi vergiler eklendikten sonra araca yanaşmaya bile cesaret edemeyiz (bkz: swh)
  • son zamanlardaki tesla'nın batacağı söylentisine hiç bu kadar inanmamıştım
  • ötv ve mtv'nin yanında elektrikle çalıştığı için kayıp kaçak bedeli, trt payı, dağıtım bedeli alınacağından ötürü tesla'nın ülkemizdeki fiyatları ebesinin .mı mertebesinde olacaktır.

bu yüzden türkiye pazarına girmek çok da mantıklı değildir bana göre. zaten elon musk, yüzlerce mühendisler ile milyar dolar harcayıp ürettiği arabadan ettiği kârdan daha fazlasını devletin vergi ile aldığını görünce otomatikman fikrini gözden geçirecektir.
  • elon musk dunyanin fadil akgunduz'udur. turkiye'ye yatirim yapiyorsa kesin batiyordur, ya da batacak. baska bir aciklamasi yok. 2002 yilindan beri devam eden bir ehonomik krizdeyiz. yoksa neden turkiye'ye yatirim yapsin adam mal mi? ama tayyip secimi kaybederse eger buyursun gelsin tabi, yeni cumbabanin basarisi olur.
  • yoksa yerli arabanın açıklanmayan ceo su elon baba mı?

düşündüren noktaları:
    1. eyy elon sen kimsin bee! tepkisine cevabı ne olur?
    2. evkur kredi kartsız peşinatsız kampanya hazırlıyor mu?
    3. yönetimle işbirliği içerisinde olup ben sizin elektrikli aracınıza tavsiye vereyim siz de benim her şehire belirli bölgelere şarj istasyonu kurmam yardımcı olun diye bir önerisi oldu mu? olacak mı?
    4. a haber ve muadilleri bunu akepe nin başarısı olarak ne zaman lanse edecekler?
    5. elon musk tarikatların elektrikli araca binmek caiz değildir gibi bir tavır sergilemelerine ne gibi önlem düşünmüştür?
    6.muasır medeniyetler seviyesi bu mudur?
    7. asgari ücretle iphone alan bizler tesla için ne gibi ödeme planı hazırlayabiliriz?
  • pazara gireceğine türkiye’ye fabrika açsın, ortadoğu ve avrupa’ya tesla’lar buradan gitsin. sanki lütuf yapıyor beyefendi, altı üstü malını satmaya çalışıyor. bmw varken neden alayım seni tesla? *
  • demek ki artık kızları elektrikli arabalarımızla tavlayacağız desenize. artık bizden elektrik alırsınız di mi kızlar?
  • dolar 5'e ulaştığında gerçekleşecektir.
  • türkiye'deki motorlu taşıtlar vergisinin ismini değiştirecek nitelikte bir gelişmedir.