şükela:  tümü | bugün
  • bu sene gördüm ben bu kadını. gözlerime inanamadım. çanakkale'de yaşıyor kendisi. gittiğimiz mekanda yan masada oturuyordu. sesi oldukça gür, söylemleri ve hareketleri erkek gibiydi ama saçıyla, makyajıyla ve kıyafetiyle bayağı kadındı. rakı içiyordu ve oldukça sarhoştu. gecenin ilerleyen saatlerinde de ankara misket eşliğinde bir elinde tespihi ile döktürdü.
  • bıyıklarını burması an meselesidir, aniden kaçınız.
  • (bkz: meral akşener)

bizzat şahit olmuşluğum ve tırsmışlığım da vardır.
  • batının yeni moda akımı kadınların masculen tarza bürünmesi yönünde. fena da olmuyor hani, şahsen dik yaka beyaz gömlekleri, şık topuksuz rugan ayakkabıları severek giyiyorum da, tespih olayı nedir anlamadım. öyle bir görüntüye zerre kadar tahammülüm edebileceğimi sanmıyorum. cebinden tespih çıkan kadının neresinden ne çıkacağı belli olmaz. olur da birlikte eve doğru yol alıyorsanız kendisine prezervatif almasını hatirlatin.
  • babasını bile sallamaz. ağır kız.
  • babaannedir.

ben 33'lük tespih sallıyorsam, babam 66'lık, onun 99'luk sallaması gerekir. içler dışlar çarpımı, doğru.
  • hakan taşıyan dinleyen ülkü ocağının tamamıyla kanka olan mhp'li kızın annesidir.
  • bir saattir aralıksız sallıyorum, çekiyorum, hastalık gibi...
    bir rahatlama geldi, birazdan basıyormuşum küfürü
  • acilen beni bulması gerekiyor.

https://youtu.be/a4fdp0ef9h0?t=26
  • izmit'te yaşarken örneklerini tanıdığım gavurun bull dyke dediği insan türü. mevzulu tipler olurlar.

bull dyke olmayıp erken dul kalmış ama ekmek parası, sanayi sitesi ortamlarında, kuş uçmaz mecralarda çalıştığı için kendini koruma maksatlı "delikanlı" formatını yakalayıp ölümüne sigara ve rakı içmekten sesi çatallanmış hanım reyizler de vardır.

eskiden meyhane ve pavyon cemiyet ortamlarında ya da gayrımeşru ile ilintili esnaf dostu olanlarını da gördüm. tuhaf bir güven hissi verirler insana. kucağına yatasın gelir. anaç ve merttirler, ölümüne severler, kralını da tanımazlar.

bu da bonus *