4 entry daha
  • 2018 pyeongchang kış olimpiyatları buz dansında olimpiyat şampiyonu olan kanadalı çift.

https://twitter.com/…sesi/status/965811754575024129

dün kısa programda 83.67'lik dereceleriyle dünya rekoru kırdıktan sonra, serbest programda topladıkları 122.40 puan ile toplamda 206.07 puana ulaşıp yeni bir dünya rekoru kırarak olimpiyat şampiyonluğuna uzandılar.

böylelikle 2010 vancouver'dan sonra bu kategoride bir kez daha olimpiyat şampiyonu oldular. 2014 soçi'de gümüş madalyada kalmışlardı.

kariyerlerindeki üçüncü altın madalyalarını kazanıp, artistik buz pateninde kış olimpiyatları tarihinin en başarılı isimleri olan gillis grafstrom, irina rodina ve sonja henie'yi yakalamış oldular.

toplamda ise 5. madalyalarına ulaştılar.
  • kazik kadar oldum, bu yasta yeni ship sahibi yaptilar beni; buzu pateni birakip, evlenip uresinler istiyorum.
    son 2 haftadir performanslarindan cok aralarindaki kimya konusuluyor aslinda ve acikcasi bu kimyanin da kazanmalarinda buyuk rolu oldugunu dusunuyorum; teknik olarak ozellikle papadakis&cizeron'la neredeyse aynilar.
    neyse simdi olimpiyatlar bitti, sosyal medya da normale doner; ben de kendilerini gormedikce unuturum, o yuzden siz patene devam gencler, ama yine de seviyosaniz bi konusun bence *
7 entry daha
hesabın var mı? giriş yap