şükela:  tümü | bugün
  • bu benim hayatta en çok merak ettiğim konu. bir ürolog gelip tıbbi olarak açıklarsa çok sevinirim şahsen.

biliyorsunuz biz erkeklerin testisleri var ve bu testisleri saran derinin ilginç bir özelliği var ki, kimi zaman büzülüp testisleri bir araya topluyor, kimi zaman da saldım çayıra mevlam kayıra moduna geçiyor, salıncak gibi birşey oluyor.

ben bunun kendi kör cahil bilgimle sıcaklık ile açıklamıştım başlarda ama erzurum soğuğunda salıncak, yazın çeşme sıcağında beyzbol topu versiyonunu yaşadım, bunu tek yaşayan da ben değilim tabi, hepimiz yaşamıyor muyuz a dostlar?

nedir ağa bu işin sırrı, bir tıpçı çıkıp anlatsın lütfen. sıcak duş yaparken bile büzülmüş durumda olan testis bize ne anlatmaya çalışıyor olabilir?
  • benim taşak yazın sıcakta sarkıyor, kışın soğukta sıkılaşıyor. bazen o kadar daralıyor ki yumurta yukarıya fırtlayıp sıkıntı yapıyor. doğal gözlemlerim bu. her taşağı olandan bir done istiyoruz bu bilimsel çalışma için.
  • sanırım sıcaklık farkı yüzünden oluşan olay.

hava sıcak olduğuna kandura giymiş gibi bir hal alıyor; serin olsun diye.

soğuk olunca da tayt gibi sıkı sıkı sarıyor.

çok akıllı gerçekten.

bu arada daşşakları serin tutmak daha iyi, serinletin, havalandırın.
  • spermler atıyorum 34 derecede üretilebiliyor. senin vücut sıcaklığın 36 derece. o yüzden dışarıya sarkıtıyorsun ki bunalmasın daşşakların. serinlesin. ama 34 den de az olmaz. dışarısı çok soğuk veya mesela 28 derece suya girdin. hemen yapışıyolar vücuduna ısınmak için sarılıyorlar sana.