şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ingilizce kelime bilginizi ölçen site. ancak sonuçlar sondaki yanıtlara öre değişiyor.
  • sonuçlar pek de gerçeği yansıtmıyor diye düşündüren site. o kadar kelime biliyor olamam.
  • ülkemizdeki "advanced" ile standart "advanced" arasındaki farkı görmemizi sağlayan test.

benim eğitimimi almış birisi 18bin civarı bir kelime hazinesine sahip olmalıymış, oluyormuş -her hal- araştırma sonuçlarına göre lakin benim kelime haznem 5bini geçmez açıkçası.

ama sorduğu kelimeleri de biliyordum aslında, 18bin biliyor muyum acep*
  • 2 sayfadan oluşan tahminen 100 kelime bile sormayan testin neredeyse yarısını bile bilmememe rağmen tahmini sonuç 6680 yazan site.
    (bkz: küsuratlı sayı vereyim salladığım belli olmasın)
    (bkz: arkadaşa tahmin yollayalım)
  • 5500 civarı kelime biliyormuşum. hassiktir oradan.
    2000 falan olabilir belki.
  • 9980
  • 4 ortaokul 4 de anadolu lisesi ile 8 sene ingilizce görmüş, ingilizce konuşulan bir yere seyahat edip kalmamış ve de toplamda 7 yıldır ingilizce ders, kurs almayan şahsıma 7730 kelime tahmini çıkarmış anket. he seviyeye de intermediate işaretledim.

vay babamın şarap çanağına.
  • 18,800 çıktı. bundan sonra bana ser diyecekseniz you filthy peasants !
  • 11200 :(
  • hiç görmediğim kelimelere sahip site, 3'te birini yapmışımdır.

ingilizceyi kendim öğrendim, devlet ilkokulu, anadolu lisesi.

ingilizce yazılım mühendisliğini bitiriyorum ve hazırlık okumadım, sınavla geçtim. bölümde daha ingilizce essay yazamayan, tutorial izlese okusa anlamayan tipler var diye götüm de havadaydı. stajdaki mühendislerin de ingilizce leşti. (yazılım'da ingilizce bilmeden bir bok yapmak imkansız gibi)

work and travel'la eğlence parkında 2 ay çalışıp 1 ay da çok sağlam gezdim.

sonuç: 8.880 :(
    toefl'a falan girsem demek ki götüme gircekmiş.

native birinin 20bin-35bin arasımış.

kardeşimi busuu'ya, kız arkadaşımı lingualeo'ya başlattım. ben nerden başlayayım sözlük :(

b1-b2'ler için makul fiyata online uygulama/mobil app önermek isteyenler yeşillendirebilir.

not: 17 tane tense varmış, ben galiba 3-4 tane anca biliyorum. sağlam gramer eğitimi de lazım. lakin akıcı konuşurum, okuduğumu anlarım, altyazısız anlarım. her türlü internet geyiğine hakimim.