şükela:  tümü | bugün
  • mems cihazlarda, kapasitif veya ozellikle sensor uygulamalarinda deforme olmasi icin veya sinirli hareket etmesi amaciyla tasarlanmis kismi serbest bolgelerin cihazin ana govdesine baglandigi ince ayaklara verilen isim.
  • ing. ip, urgan, zincir. hayvanı bağlamaya yarayan ne varsa.

ayrıca kendi telefonunuzdan örneğin, bir başkasının telefonundaki internet bağlantısını kullandığınızda(iphone'lardaki personal hotspot) yapılan işleme de tethering deniyor.
  • dolar ve euro için kullanılan, blockchain teknolojisi ile üretilmiş dijital para birimidir.
  • usd ile paritesini 1 le sabitlemeyi amaçlamış cryptocurrency.
    piyasanın çalkantalı anlarında güvenli liman arayanlar için uygun bir coin.
    şu sıralar 1 dolar bandını tutturamıyorlar. bundan dolayı reddit ve benzeri mecralarda scam olduğu söyleniyor.
    tam olmasa da belli başlı sorunlarıyla ilgili bir açıklama yapmışlar: tether announcement
  • usd paritesinin 1e sabitlenmesi amaçlanmış olabilir belki ama son 3 aylık grafiğine bakıldığında fiyatı 91 cent ile 117 cent arasında değişmektedir.
    amacını ben tam olarak anlayamadım açıkcası. neden usd kullanılmıyor. gerçi usd olunca eft/swıft yapmak gerekecekse de usd karşılığı oluşturulan usdt neden 1e eşit değil. (ya da atıyorum 0,97)
  • borsa uzerinden banka veya kredi karti yoluyla her zaman para gonderip bitcoin alinamadigi icin paranin tetherda tutulmasi bi nevi kasa gorevi goruyor. asagi yukari herhangi bir deger veya zarar durumu yok pek. yarim milyar dolara yaklasan bir hacmi var. tether ustunden diger coinlerin alisverisi 7/24 daha kolay. fakat yuksek hacimli olmayan coinler icin tabii once bitcoine donup ordan alis yapilmasi ve dolayisiyla komisyon kesiminin artmasi soz konusu.