1. 100 mg doksisiklin etken maddesi içeren 14 kapsüllük blister ambalajında fako ilaç firması tarafından piyasaya sunulan ilaçtır. eşdeğerleri: doksin ve monodoks isimli ilaçlardır. üriner, deri-yumuşak doku enfeksiyonlarında tercih edilir.
  2. doktorumun sivilce tedavisi için verdiği ilaç. ilk gün sabah akşam ve sonraki günler günde bir kez olmak üzere 2 kutu yani 28 tane içeceğim yeşil siyah kapsül.antibiyotik sanırım hatırlayamadım şimdi tam ama ,, öyle olmalı.
  3. oral kontraseptiflerle kullanılması durumunda oral kontraseptifin koruyuculugunu azaltması gibi bir durum söz konusudur, bu sebeple ek koruyucu yöntemlere başvurulmalıdır.
  4. akne tedavisi için önerilen, akneye sebebiyet veren bakterilerin kurutulmasını amaçlayan ilaçtır. ancak ilk günlerde önemli ölçüde mide bulantısı ve iştahsızlığa sebebiyet vermektedir. doktor aksini söylese dahi yemeklerle birlikte alınması ve çok çok fazla su içilmesi şahsi tavsiyemdir. ne kadar faydalı olduğu kişiden kişiye değişir.
  5. insanın midesini ve ağız tadını yerle yeksan eden ilaç. çoğu akne tedavisinde yardımcı ilaç rolünde işe yarıyor. grubundaki diğer ilaçlar gibi gelişim çağındaki çocuklarda kullanımı sakıncalı.
  6. 5 sene kadar önce sivilcelerim için doktorumun önerdiği, vücudumda deliler gibi alerji yapmış nefret ilaç.
  7. ilacı süt ve süt ürünleriyle beraber almanız halinde hiç bir işe yaramayacaktır; zira etken maddesi emilmeden atılacaktır. bu yüzden ilacı almadan 2 saat önce ve aldıktan 2 saat sonra süt, yoğurt gibi yiyecekler yememeniz gerekmektedir
  8. kesinlikle yerine monodoks kullanılması gereken ilaç. etken maddesi aynı diye eczacıdan bunu almıştım, o vermişti daha doğrusu elinde yokmuş. ama şuan midemin içine etti. yan etkisinde yazıyormuş zaten. yan etkisi değil direk etki yahu bu nasıl iş.. aynı görevi gören monodoks'u kullandım hiç bir şikayetim yoktu.
  9. yemek sonrasında dolu mideye içilmediği takdirde -kişi tok olsa bile- mide bulantısı yapan garip bir antibiyotiktir. ayrıca nadir olarak ağızda yaralara, diş eti büyümesine sebep olabilmektedir. kısaca anne deyimi ile "bir yeri yaparken bir yeri bozmak"tadır.
  10. ssk cildiyecilerinin sivex adlı akne losyonu ile birlikte vermeyi pek sevdikleri geniş spektrumlu antibiyotik.

tetradox hakkında bilgi verin