şükela:  tümü | bugün
  • her zaman farkli $ekilde ilerleyen bundan dolayi sonsuz sayida senaryoya sahip buna ragmen zamanla belli durumlar icin belli cozumler uretmeye ba$ladiginiz bir nevi "ogrenilip ustala$ilabilen ama asla sikmayan" oyun ce$idi.. i$in icinde $ans faktoru de olmasi tum benzeri orneklerde oldugu gibi popularitesini koklemi$ rus mucizesi.. hayatta uzun cubuklarin kiymetini bilmenizi de saglar..
  • - ozan, bu kareler niye donmuyo???
    - sakin ol tolga'cim. baska seyleri cevirmeye calis.
  • "bir şeyi uzun süre bekledikten sonra umutsuzluğa kapılıp hiç içine sinmeyen başka bir şeye razı olduğun anda o beklediğin şey çıkageliyorsa ve onu mecburen hiç hak etmediği bir yere koymak zorunda kalıyorsan tetris oynuyorsun demektir."
  • asrin oyunu , rekordan rekora kosulan heyecan kumkuması, level 10 da elin ve götün titremesi
  • alexei pajitnov tarafindan yaratilmi$ oyun .
  • --- filozof mode on ---

mütemadiyen hayata benzettiğim oyun. önünüze çıkan şeyleri yerli yerine koymayı beceremezseniz iki oyunda biter.

--- filozof mode off ---
  • annemin her tepkisini "zekayı geliştiriyormuş ya!" diye savuşturduğum nostaljik oyunun insanlarla oynanan versiyonu da çıkmış.
    http://www.youtube.com/watch?v=ip_o9f3rc60
  • sözlüğün bakım çalışması sırasında karşıma çıkan oyun. uzun zamandır oynamıyordum fakat niye kestiniz abicim? sözlük açıldı bir anda oyun kapandı. bari save etseydim.
  • popüler olduğu zamanlarda ısrarla istediğim, anne annemin ise çocuklar öle ayıp $eylerle oynamaz*, diyerek bana ızdırap çektirdiği makine.
  • game boy'um da vardı şu gri, bordo tuşlu tuğla gibi olanlarından, ama şu namussuzun verdiği zevki vermiyodu. zaten annem tetrisimi okula götürmeme izin veriyodu geymboyumu kırarım bişey yaparım diye. umrumda olmuyodu çünkü ben her ikisini de çok sevsem de tetrisçiydim. hatta bu saplantımın karakter oluşumuma da etkisi olduğunu falan düşünüyorum ciddi ciddi. o boşlukların verdiği rahatsızlık hissi, illa bir yere gelecek tek parçayı düşünmek, risk almak filan irdelenirse ucu biyerlere bağlanır. bağlanmalı da, yoksa boşu boşuna mı oynadım o kadar, o şırfıntı gizem beni "örtmenim potidik yine tetris almış oyniyeee" diye öğretmene ispikleyince (bu olaydan kısa bir süre öncesinde öğretmen tetrisime el koymuş ve okula getirmemi yasaklamıştı ama evde başka tetrisler vardı) dönüp saçını çektim, sonra annesi geldi, herkes birbirine girdi, boşuna mı oldu bütün bunlar. bir anlamı olmalı.