şükela:  tümü | bugün
  • şimdiye kadar yapılan en net konuşmayı yapmış bilim kurulu üyesi. açıklamalarını sert bir ses tonu ile yapan göğüs hastalıkları uzmanı. çaresizliğinin ( çaresizliği toplumun dışarıya çıkma konusundaki duyarsızlığı) yarattığı öfkeyi topluma yöneltiyormuş gibi hissettim. sesinin tonu oldukça sert öfkeli ve buyurgan) izliyorum bakalım daha ne kadar azarlayacak.

süleyman soylu’nun açıklamasına göre türkiye’de hayatın %80’i durmuş durumda ise neden hala bu konuda radikal bir öneri ile siyasilerimize öneri yapılmıyor, yapılıyorsa bunu topluma açıklamalıdır uzmanlarımız. her konuşmacı sokağa çıkma yasağını istiyormuş gibi.

ikinci ve üçüncü konuşmalarında sesinin tonunu düşürmüş daha sakın konuşmaya başlamıştır hocamız.
    ilginç olanın bilim kurulu üyesi hocamız ismail saymaz’a geçen hafta toplantıya katılamadığını söylemiştir. toplantıya katılmadığı halde bağıran hocamız toplantıya katılsaydı bizi döver miydi acaba.

sokağa çıkma yasağı alınabilecek en son tedbir olduğunu söylemiştir. her şey normalmiş gibi konuşmakta ısrarcı.
  • bu boktan sistemi koruyan kollayan böyle hocalar her branşda var, gıda mühendisi çıkıyor paketli üründen zarar gelmez bu kadar insanı nası doyurucaz diyor, inşaat mühendisi çıkıyor bu kadar adam nerde oturucak diyor dikiyor gökdelenleri tepemize ,fizik mühendisi çıkıyor nükleersiz olmaz diyor ,maden mühendisi çıkıyor siyanürsüz altın çıkmaz mecburuz diyor ,vs... liste uzar gider bu hocada tıp alanında ki yansıması, zaten bu tipler ekrana çıkınca bende bir his beliriyor ordan anlıyorum. aslında hepsini aynı stüdyoda toplayıp tartıştırmak lazım belki o zaman empati kurabilirler.

ya da ne biliyim hepsine iyi tokalanıyor..
  • adam herkese test yapılmasının gerekli olmadığından bahsetti, dünya sağlık örgütü test test test derken.
    bu bilim kurulunun başka bir üyesi de geçenlerde "hastalık türkiye'de peak yaptığı zaman 4000 vaka olacağını tahmin ediyorum" diyerek halkın gözünün içine baka baka dalga geçercesine yalan söylemişti.

(bkz: serhat ünal)
  • daha önce de söylendi. salgında esas olan sağlık hizmetlerinin devam edebileceğinden fazla vaka olmasının önüne geçmek. onun da önüne evden çıkmayarak geçebiliriz. yoksa toplumun büyük kesimi 1 yıl içinde bu hastalığı geçirecektir zaten. tevfik özlüyü tanıyan herkesten istisnasız duyduğum çok kaliteli bir insan olduğudur.
  • hayır efendim, fazla vaka olmasının önüne geçmek sadece "rica ediyorum evden çıkmayın" demekle olmaz. herkese test yapacaksın, önüne gelene yapacaksın. vakaları yakalayacaksın ve önce kendilerini sonra da çevrelerini izole edeceksin.
  • (bkz: cumhurbaşkanımızı en çok benim sevmem)

senin gibi yalakaların hekim olduğu ve bilim kurulunda üye olduğunu görünce gerçekten bizim işimiz zor.
    hipokrat yemini yapılırken izin aldığını düşündüğüm doktor-cuk!

bu adamı lütfen tv'ye çıkarmayın.bir sonraki seçimde akp'den milletvekili adayı olur zaten.ekranların en büyük hükümet yalakası şu an itibariyle.şamil tayyar ile yarışır düşünün artık!
  • ismail saymaz’ın liglerin ertelenmesi ile alakalı çok net sorularına karşı çok amatörce işi bilmemezliğe vurmaya çalışıp sonra lafı dolandırmaya, masal okumaya çalıştı ama başaramadı. ekranda çok komik duruma düştü.

adam açıkça şunu sordu “tff çıkıp seyircisiz oynama kararını biz değil, bakanlar ve bilim kurulu aldı dedi, bu kararı bilim kurulu olarak siz mi aldınız, süreç nasıl gelişti?” diye aşırı net bir soru sordu ama adam önce saçma bir şekilde “bu ülkede 80 milyon kişi var fatih terim üzerinden mi tartışacağız” diye saçma bir çıkış yaptı, bu tutmayınca masala başladı ve 10 dakika boyunca ağzından “lig” kelimesi çıkmadı bile.

bir profesörün canlı yayında bu duruma düşmesi ve bu adamın bilim kurulu üyesi olması çok vahim.
  • sayın hocamın söylediğine göre özel hastanelere devletin teşekkür etmesi gerekiyormuş yatırımları için... para kazanmak için yatırım yapmışlar sonuçta dahası insan sağlığı üzerinden para kazanmayı amaçlamış bir sisteme teşekkür de edilmemelidir. zenginleri, ünlüleri, sporcuları aynı gün teste alan sistem garibana test yapmıyorsa hiç biri saygıyı haketmiyor... keşke devlet hepsine sırayla el koysa.
  • ismail saymaz: liglerin ertelenmesi bilim kuruluna geldi mi? niye iptal etmediniz
    tevfik özlü: bilim kurulunda her şeyi konuştuk, burda söylemem doğru olmaz.
    i.s.: sokağa çıkma yasağını bilim kurulu önerdi mi? niye bu karar alınmıyor?
    t.ö.: bilim kurulunda her şeyi konuştuk, biz danışma kuruluyuz.
    i.s.: cumhurbaşkanı 8000 vakadan bahsediyor, sağlık bakanı 2400 açıkladı. 8000 sayısı nereden geliyor?
    t.ö.: kem kümm.. ben son toplantıya katılmadım takip edemedim...
    i.s.: başka sorum yok hocam.

politik konuşucam diye ekranda çabalayan doktor. nedense bir devlet görevi alınca herkes bir anda derin devlet sırrı taşıyormuş gibi konuşmaya başlıyor. birisi beyfendiye politikacı değil bilim adamı olduğunu hatırlatsın.