• aptallığa asla tahammülü olmayan, tatlı sert hocamız. karşısında net durur, pek de saçmalamazsanız tam bir tatlıştır. ama gününde değil ve siz de konuşurken ık mık olursanız lafı ordan koyar, fizandan çıkarır ben diyim. zaten psikanalist olmanın en önemli göstergesi de iyi laf sokabilme kapasitesi değil midir?
  • "inanılmaz" lafının vücut bulmuş hali. içimden kendisini hopicik hopacık diye böyle sıkıştıra sıkıştıra sevmek geliyor. bir insan nasıl bukadar üretken, sempatik, entelektüel, sosyal olabilir hayret verici. kendisiyle bir sofrada uzun uzun goygoy yapabilmeyi diliyorum. bunu dilerken ufaktan da bir tırsmıyor değilim ama ne yalan söyleyeyim.

aynı zamanda tabiki idolümdür de... bir rorschach yorumlar... sanki masal anlatır gibidir ve laf bittiğinde onu oradan oraya nasıl bağladığının ve okadar teoriyi bir protokole nasıl sıkıştırdığının şaşkınlığıyla kala kalırsınız.

kendisinin konuşmalarını karikatürize etmek istersem: laflarıyla ışın atıyor ve o laflar şimşek şimşek kafamızda çakıyor, diyebilirim. düzenli bir şekilde gelen küçüklü büyüklü aydınlanmalar...

ucundan kıyısından psikanalizle ilgilenen herkesin hayatında en az bir kere dinlemesini hararetle tavsiye ediyorum: sahip çıkmamız gereken bir kültürel değer.
  • psikolog, psikanalist, istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi psikoloji bölümü öğretim görevlisi.
  • lisansını i.ü psikoloji bölümünde, yüksek lisansınıysa boğaziçi üniveristesinde tamamlamıştır. daha sonra paris 13 üniversitesinde doktora yapıp, türkiyeye dönmüştür. halen i.ü de yard. doç. dr. olarak,psikanaliz üzerine dersler vermektedir.üniversite dışında rorschacheğitimi vermektedir.. bir çok makalesi ve çevirisi bulunmaktadır.istanbul psikanaliz derneğinin kurucu üyelerindendir.
  • artık profesör olan, istanbul üniversitesi öğretim üyesidir. hakkındaki detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.
  • türkiye'nin açık ara en zeki akademisyenlerinden ve klinisyenlerindendir. bir joyce mcdougall anlatır ki hayran hayran dinlersiniz.
hesabın var mı? giriş yap