şükela:  tümü | bugün
  • amerikan kokenli dunyanin en buyuk petrokimya $irketlerinden birisi.
    (bkz: exxon) (bkz: bp) (bkz: elf) (bkz: mobil) (bkz: shell) (bkz: petrol ofisi) (bkz: tupras) (bkz: shell rotella 20 50)
  • amerika'nin her kösesinde benzin istasyonlari olan sirket.
  • su anda sadece motor yaglari ile turkiye'ye giris yapmis firmanin acilimi texas company'dir.
  • amblemi bir yildiz icerisine do$enmi$ t harfi olan firma. 1900'ler ba$larinda higgins denen deli bir i$adaminin texas tepelerinde buldugu ve o gune dek amerikada bulunan en buyuk reserv olan yataklarin petrolunu ureten $irket. gene ayni donemde standart oil trostunu yikan firma.
  • 2001'de chevron ile merger'a giden $irket. (bkz: chevrontexaco)
  • feci fan'ı olduğum bir firmadır. bugün tişörtünü edindim, bolca giymeyi düşünüyorum.

anarşist bayrakları aratmayan logosu için:
    http://www.heyokamagazine.com/texaco 2.jpg
  • hitler ve franco'yu çok seven amerikan petrol şirketi.
  • belçika'da özellikle otoban üzerinde en iyi benzin istasyonu markalarından biridir. pompa başında kuyruk beklemezsiniz, market raflarıdna çeşitleri boldur ve ayrıca uzun yolda dinlenmek için güzel bir organizasyonu vardır.
  • 2. dünya savaşı'nda nazi almanyası'na açıkça destek veren şirket.
  • belçika-fransa-hollanda güzergahında yol üzerinde oldukça fazla bulunan ve hastası olduğum petrol istasyonu, cafe, restaurant vs filan. içerisinde ne ararsanız bulabilirsiniz. fiyatları abartı değil, hizmet güzel, akaryakıtı temiz ahahah. tuvaleti 0,50 cent. o para karşılığında makina size bir fiş veriyor onu atmayın çünkü içerde yapacağınız alışverişlerde kullanıyorsunuz. böylece paranız çöpe gitmemiş oluyor ama sırf onu kullanacam diye de alışveriş yapıyorsunuz bazen. merhaba kapitalizm selam tüketim toplumu. kahveleri güzel lan. ha bu arada büyük kahve alın makinadan sonra onu iki küçük bardağa döküp iki kişi hüpletin. gereksiz para vermeye gerek yok. sonuçta biz adana kazım büfe'nin 2 bölü 4 muzlu süt çocuklarıyız. keyifli yolculuklar.