şükela:  tümü | bugün
145 entry daha
  • kardeşim ben de atatürkçüyüm. herifleri herkes eleştirmiş. belki adam gerçekten de terörist yandaşı ve ingiltereden destek almış. bundan önce siz adamın atatürk'ün öyle bir sözü yoktur ifadesini yalanlayın . gösterin kaynağı bak şu kaynakta söylemiş diye insanlar ikna olsun. ne kafa siktiniz boş boş konuşarak be.
  • kurucusunun pkk sempatızanı olduğu, kurucusunu fonlayanın da ingiltere büyükelçiliği olduğu internet girişimi/uygulama. başka söze gerek yok.

buna rağmen takip etmek ciddi bir şekilde art niyet göstergesidir.
  • neye kizilmis anlamadim.
    turkiye'de ataturk soylemedigi halde ataturk'e maledilen o kadar cok soz var ki, sirf ataturk sozleri icin ayri teyit.org kurarsin, baya bir sure issiz kalmaz.

teyit surecleri nedir nasil isler bilmiyorum, teknik acidan elestirilecek yonleri olabilir, ama bir iddiayi teyit etmeye giristi diye teyit.org'a tepki gostermek anca zaytung haberi olur.
  • hakkında bu kadar entry girildiğini görünce öldü sandım.

sonra yazılanları okuyunca -benim için- hakikaten öldüğünü anladım.

(bkz: unfollow)
  • teyit edilen bilgi doğru olabilir belki ama bu olay bize sitenin ve editörlerinin hem fikir hem de zikirlerini gösterdiği için bastım unfollow'u.
  • bence herkes sakin olsun.

ilgili sözün yıllar yılı atatürk'e atfedildiğini hemen hepimiz biliyoruz, bir yerlerde görmüşüzdür. bu bir karine oluşturur. biz bunun doğruluğuna inanırız. ta ki aksi ispat edilene kadar.

bir karinenin yaşandığının teyit edilmesi, onu daha da sağlam bir temele oturtmaktan başka bir işe yaramaz. teyit edilmemesi ise onun hakkındaki karineyi çürütmez. teyitorg adlı oluşuma biraz yol göstereyim şu halde, bu karinenin çürümesi için sizin yapmanız gereken şey şunlardan biri olabilir:

1- bu sözü atatürk'ten evvel başkasının söylediğini ispat edersin
    2- atatürk'ün bu sözün aksi istikametinde söylediği sözleri bulursun

üstelik karineye ek olarak, atatürk'ün bu minvalde sözler söylediği ve kayıt altına alınmış başkaca sözleri delil olarak sunulduğuna göre, eğer teyitorg bir şeyi ispat etmeye çalışıyorsa başarısız olmuştur bu girişiminde.
  • hala birileri 'neye kizilmis' dedikleri oluşum. o kadar tweet atıldı, entry girildi. bir okuyun arkadaş. ek?i sözlük yazarsınız siz.

atatürk'ün sözünün gerçek olup olmadığına dair herhangi bir gerçekçi kanit sunmamasina ragmen hala ısrarla 'hakli' diyenleri gosteren olusum. sen herhangi bir konuda karsi tarafi ya da bir soz yok diyorsan kanitlayacaksin. nutuk'ta yok diyor ee? kanit bu mu? rasyonellik bu mu? değil.

özetle teyit org hakli degil kurucusu mehmet atakan foca ile beraber tarafsizlik ilkesini ve gercekliklerini kaybettiler bu hareketle. anlayin be kardeşim.

anlamiyorsaniz da siz o sözün olmadigini kanitlayin o zaman. yapamıyorsanız da kesin yargiyla 'yanlış ve öyle bir söz yok' diyemezsiniz.

özetle: dünden beri sıçıp sivamaya devam eden oluşum. bundan sonra bir liberaller ve pkk'lılarla şirinleri gorebilirler.
  • ingiliz büyükelçiliği böyle bir siteye neden para ayırma ihtiyacı hisseder sizce? çoğunlukla türklerle ilgili haberlerin doğru olup olmadığını teyit edecek bir oluşumdan onlara ne?

https://teyit.org/…ploads/2016/10/gelir-tablosu.pdf

bu şaibeli yardım, yetmez ama evetçi, pkk destekçisi, atatürk düşmanı kurucusunun geçmiş twitleri ve son atatürk teyidi (daha doğrusu teyit edememesi, zira bakılan 2-3 kaynakta bulunmaması böyle bir sözün söylenmediğine kanıt olamaz. sonuç belirsizdir) ile beraber düşünüldüğünde hala bu siteye güvenebiliyorsanız, siz bilirsiniz.

bbc hakkında şöyle derler: çok düzgün bir yayın kuruluşu imajı vardır, gerçekten de büyük ölçüde kaliteli ve doğru yayınlar yapar. bu sayede güven kazanır ve senede 2-3 manipülatif haberi çok güzel yedirebilir.
  • (bkz: mehmet atakan foça/#72035682)
  • insanı atatürkçülüğünden utandıracak tipleri ortaya çıkaran oluşumdur. teyitçiler ne diyor, metinleri taradık, yok, atatürk'e ait böyle bir söze ulaşamadık. araştırdıkları metinleri de sıralamışlar. sen dersin ki, "buna, şuna bakmışsınız ama şuna bakmamışsınız, eksik araştırma yapmışsınız." ya da daha babanız çıkarır koyar metni "ahan da burada atatürk bu sözü söylemiş" der. yok. onun yerine sanki fetö-akp yargısı misali "olmadığını ispatla" diyorsunuz. bayanlar baylar, bir şeyin kainatta herhangi bir yerdeki yokluğu ispatlanamaz. bir şeyin varlığı ispatlanabilir. adamlardan ne bekliyorsunuz, atatürk'ün "ben şu sözü söyleyeceğim ama ileride birisi çıkıp 'o bu sözü söylemedi' diyecek" diye bir konuşmasını bulmalarını mı? biraz mantıklı olun rica ederim.

bu ülkede birileri tarafından atatürk'ün ağzından "türk şöförü en asil duyguların insanıdır" lafı uydurulmuştur. bunun gibi atatürk'e ait olmayan sayfalar dolusu metin mevcut. bunların ayıklanması atatürk'ün saygınlığından zerre azaltmaz. lakin sizin gibi öğrendiğine yalan dahi olsa bir inanç gibi sarılıp bırakmayan tipler, atatürk gibi "ben size hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum" diyen bir aydınlanmacı için utançtır. layık değilsiniz onun fikirlerini taşımaya.
    edit: ikinci paragraf.

edit 2: sizin yüzünüzden lord eddard stark'ın favladığı biri oldum. memnun musunuz? sizden ikinci defa utandım.
37 entry daha