şükela:  tümü | bugün
  • tarafsız bir kuruluştur, amaçları internetteki bilgi çöplüğünde neyin doğru, neyin yanlış olduğunu kanıtlamaktır. sonuna kadar destekliyorum kendilerini. gazla çalışan binary milletimizi güzel söndürüyor.
  • takdiri hak ediyorlar. son günlerde suriyeliler ve arakan hakkında asılsız bir çok görsel internette dolaşıyor. birtakım çevreler olayları bilerek saptırmaya çalışıyor.

2 gün önce bursa'da iki suriyelinin bir kadına tecavüz edip öldürdüğü iddiası ile bir görsel internette dolaşıyordu. teyit org tarafsızlığına yakışı şekilde olayın 2 yıl öncesinde gerçekleşen bir kadın cinayeti olduğunu doğruladı. tabiki burada suçun failinin kim olduğu aidiyeti önemli değil, suç suçtur.

öte yandan arakan'la ilgili bir çok görselin geçmiş yıllardan ve tv filmlerinden insanlara servis edildiğini doğruladılar.

bu tür platformları takip etmekte fayda var. özellikle çarpıtmanın aleni şekilde yapıldığı internette gördüğünüz ve okuduğunuz her şeye inanmayın, ilk önce teyit etmeye çalışın.
  • ihbar ettiğim bir haberi 24 saat geçmeden incelemeye alıp sonrasında yazı linkini mail ile yollayan oluşum.
  • mesela bir ekşici gerzek, herhangi bir habere sırf görüşlerine uyduğu, desteklediği, ya da görüşlerine uygun bir kişinin/kurumun lehine olduğu için inanmak ister ve inanır. sonra bu haber teyit.org tarafından belgeleri ile yalanlanır. ekşici gerzeğin bu noktada yapması gereken "taraflı bunlar, bunlar hep işte oyun" naraları atmaktır. evet, gerzekliğiniz teyit edildi.

halbuki site içeriğinden seçmece 3 haber alıp okusalar, taraflı olmadıklarını fark edeceklerdir. ama ne gerek var efendim, bilgisayar başında götten sallamak daha mühim ve daha etkili.

sitenin "resmi" olduğunu öngörüp, sitenin künyesini bile özdenetim ile "teyit" etmekten aciz gerzeklerden bahsediyoruz nihayetinde; beyinlerinin bu şekilde otomatik çalışmasından daha normal ne olabilir ki?

lütfen ekşicilerin hayal dünyası ile ve algısı ile oynamayın teyit.org.
  • kurucusu m. atakan foça’nın elon musk’ın twitine verdiği canhıraş itirazın nedeninin, geçmişte attığı pkk söylemi içeren twitlerden anlaşılabildiği twitter hesabı.
    bu siteyi/hesabı engelledim. blok!
    ilave: ya gerçekten okuduğunu anlamayan mallarla dolu bu site bak evladım aşağıya:

örnek

örnek 2

örnek 3

duyarlı da aynı zamanda

twitini silmiş caps
  • ...
  • sahibi terörist sevici olan platform, daha girer miyim ? girmem.
  • bu siteyi, whatsapp gruplarındaki

"ay şu yasa çıkmış, aman şu çocuğun fotoğrafını 20 kişiye ilet, whatsapp yardım yapacak"

teyzelerine öneriyorum.

her mesaj attıklarında da, bu siteden link gönderiyorum.

sonrası derin sessizlik.

olsun, umudum var.
  • (bkz: takibi bırak)
  • muhalif oldukları görüşün aleyhine paylaşım yapılınca baş tacı edilen kendi savundukları görüşün aleyhine paylaşım yapılınca da direk engellenen twitter sayfası. valla ben objektif olduklarını düşünüyorum.
    varsa atatürkün öyle bir söz söylediğine dair kanıdınız gösterin sayfaya eğer geri adım atmazlarsa o zaman eleştirirsiniz.
    not: atatürkçüyüm.
    edit:kurucusunun pkk sempatizani olduğuna dair iddialar var. eğer eminseniz hakkında suç duyurusunda bulunun ve alternatifini hep beraber kuralım.