şükela:  tümü | bugün
  • hayatta kabul edemeyeceğim bazı şeyler var. veganları bile kabul ediyorum bakın. ne kadar hoşgörülü biri olduğumu buradan anlayabilirsiniz. fekat renkli taytın altına babeti kabul edemem. bunlar benim kırmız çizgilerim. bu ikisini ayrı ayrı kabul ediyorum ama bir arada olmaz işte. bunu şu anda dile getirmem bile absürt. bunun gibi hayati ehemmiyeti olan mevzular var. tek tek saymamın bir faydası olmayacak netekim.

ama, lütfen. cidden lütfen. anne olup coşanı anlıyorum. "ben yaptım!!" diye ortalıkta dolanmalarını da anlıyorum. neticede 9 ay karnında bir yaratık ile yaşamış. büyük olay. dev saygı duyuyorum. ama, lütfen. bakın cidden lütfen. yahu!! hababam sınıfı'ndaki müfettişin tonlamasıyla; yaaahuu!! be kadın. sana ne oluyor???!

hayır, sana, ne, oluyor? normal soruyorum ya. kızmıyorum. cevap almak için, bir soru yöneltiyorum. evet, sana ne oluyor? neden coşuyorsun? her şey, her şey ama her şey, senden bağımsız gelişmiş. enişte ile mercimeği fırına vermişler. ve allah bağışlasın bir çocukları olmuş. bilmiyorum dikkat ettin mi ama senin bunda payın 0. evet sıfır. nene de değilsin; bakın ben bunu yaptım, bu, az önce doğuran, heh, bu da tuttu bunu yaptı, yani ben olmasaydım aha bu hiç olmayacaktı zaten ^^ bunu deme hakkın da yok. bu şartlar altında bu gurur, bu övünç, bu böbürlenme neden??!! hayır kızmadan normal soruyorum. niye?

mutlu olabilirsin. elbette. bunun için bizden izin almayacaksın tabii ki. ama senin yaptığın mutluluk gösterisi değil. bir takdir bekleme telaşı, bir övünç kaynağı bulma coşkusu bu. iyi de seni niye övelim? doğuranı överiz, enişte beyi överiz. sen ki dolaylı nesne, seni neden övelim. neden bu gurur. şu dandik kadroyu şampiyon yapmak üzere olan f. terim bu kadar gururlu durmuyor senin yanında.

böyle fotoğrafını gösteriyor, bu benim yeğenim durulsu halime diyor. teyzesinin/halasının bi' tanesi diyor. benimm yeğenim diyor. ben diyor teyzesiyim! bu noktada yanımızda madalya taşımamız lazım. sonra mahcup oluyoruz. şlaks diye çıkarıp takmamız lazım kıza, madalyayı. bir daha yolum düşerse karaköy'den tünel'e çıkarken o başlarda var hemen bu tip şeyler satan dükkan. hatta plaket de satıyorlar. o daha etkili olur. yılın teyzesine/halasına kocaman tebrikler, imza: normal vatandaş. şlakss.
  • bu konuda nasıl 5 paragraf yazı yazılabilir? kardeşinin çocuğu sonuçta illa ki çok seversin. ama suyunu da çıkarmamak lazım tabii.
  • şanslıdır. doğum zahmetini çekmeden, çocuk bakma zahmetini çok az yaşayarak, istediği zaman ‘ anne yarısı ’ sıfatı ile bebek sevebilir ve bununla gururlanır.
  • ne saçmalardan seçmeler bir entry.
    hayır oku kızım sonunda mantıklı bir cümle görürsün dedim. tırt.
    o kadar şey konuşup hiçbir şey konuşmamak.
    insanlar kardeşlerine de sahiplik yapıyorlar. katkıları senin tabirinle 0. kafanın içindeki beyninde olmak nasıl acaba. çok sıkıcı olmalı.

teyzeyim de halayım da. hepsini de canımın bir parçası olarak görüyorum.

buna kafa yormak yerine beyni verimli kullanma yollarını deneyebilirsin.

insanlar çok boş. işsizliğin getirdiği en büyük iş boş konuşma diye boşa dememişler .