şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nurtopu gibi bir gündemimiz oldu giderayak. seneye yeni gündemlerle buluşmak dileğiyle. nihat hatipoğlu'nun son demeci. arz ederim.

  --- spoiler ---

  odatv'nin haberine göre hatipoğlu, program seyircilerinden birinin "amca kızıyla evlenmek caiz midir?" sorusuna "e ben teyzemin kızıyla evliyim. benim hanım teyzemin kızı. 25 yıllık evliyim." cevabını verdi.

  'hepsi caiz'

  verdiği cevap izleyiciler tarafından alkışlanan hatipoğlu sözlerine şöyle devam etti:

  "efendim teyze kızı, amca kızı, hala kızı, dayı kızı hepsi caiz olan evliklerdir. kuranı kerimde helal olan ve haram olan evlilikler belirtilmiştir. bu nedenle de teyze, amca, dayı kızıyla evlenmekte hiçbir dini sakınca yoktur. peygamberimiz kendi öz kızını kime verdi, ali'ye. kimdir hazreti ali, peygamerin amca oğlu, değil mi? kendi öz kızını amcasının oğluna vermiştir sevgili peygamberimiz."

  --- spoiler ---

  http://haber.sol.org.tr/…ayi-kizi-hepsi-caiz-200720
 • (bkz: hepsicaiz.com)
 • (bkz: gerçek islam bu değil)

  şaka şaka bu..

  ayrıca; (bkz: napıcan olm dayınla evlenip)
 • teyze kızı caizse, teyze de caizdir. anneannede kilitleniyor ama. orada durun. gerçi onu da bi sorun haram mı helal mi? haram değilse yok yere mutluluktan yoksun kalmayın.

  not: teyze caiz dedim ama tabii ki evli değilse, eşini kaybetmiş ya da boşanmışsa.
  not2: amca, dayı, hala da aynı şekilde ele alınacak. tek tek sormayın.
 • müslüman olmayanlar kur'an'ı bilmek zorunda değil elbette. ancak odatv, sol.org, komunistiz.biz falan ne varsa artık; eğer islam'la ilgili haber yapıyorsa hafiften bir araştırsın. hatta bunu "yeni bir gündem" olarak buraya taşıyan da.

  nisa suresi 23. ayet

  elmalılı meali: sizlere anneleriniz, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeşlerinizin kızları, kız kardeşlerinizin kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt hemşireleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz kadınlarınızdan evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -onlarla zifafa girmemişseniz kızlarıyla evlenmenizde bir sakınca yoktur- ve öz oğullarınızın karıları ve iki kız kardeşi birlikte nikahlayıp almanız haram kılındı. ancak geçen geçti, çünkü allah bağışlayıcı ve merhamet edicidir.

  yani nihat hatipoğlu'nun "fetva"sı falan değil bu. nakil sadece. müslümanlar bunun haram olmadığını bilir zaten. olmayanlar da tartışır.

  bugün "mahrem" kavramı fazla önemsenmediği için insanlara garip gelecektir tabii. kardeş gibi büyüyorsanız evlenmezsiniz zaten. emir değil bu, helal sadece. çekilmek istenen ensestin sınırlarına hiçbir şekilde girmiyor. hatta kimi insanlar akrabalığı bulunmayan birileriyle de kardeş gibi büyüyor bazen. onlar da isterlerse evlenmez ama islam'a göre nikah düşer, helaldir.
 • avusturya'da kendi kızını bodruma kapatıp 24 yıl boyunca tecavüz eden ve ondan 7 çocuğu olan adamı konuşmazsınız ya da tevratta yazanları. ama hala kızı dendiği zaman "oooo islam çok rererö!!!" dersiniz. bu bi tek islamda yok ki.

  --- spoiler ---

  ayrıca hatırlarsanız wolf of wallstreet filmindeki abimiz de kuzeniyle evliydi. film gerçekten alıntı olduğu için, var böyle şeyler.
  --- spoiler ---

  edit: amca kızıyla, teyze kızıyla vs evliliği onaylamışım gibi bi anlam çıkaranlar var. komik valla.

  edit 2: abd değil avusturya'ymış, düzeltme için teşekkürler.